۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴

10 روش برای درمان گلودرد

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ 2483 بازدیدکننده 0 نظر
10 روش برای درمان گلودرد در این مقاله می خوانید

در هنگام داشتن گلودرد بدون در نظر گرفتن علت آن تنها نگرانی شما این است که چگونه از این درد خلاص شوید. شاید بخواهید دکتر بروید، اما برخی از بهترین درمان‌های گلودرد در خانه و در کابینت‌های شما هستند. ...

10 روش برای درمان گلودرد

داروهای ضدالتهاب

 درمان گلودرد

این داروها دارای ترکیبات تسکین‌دهنده‌ی درد و ضدالتهابی هستند، بنابراین شاید با خوردن آن‌ها حس بهتری داشته و کمی از تورم گلوی شما کم شود.

 

غرغره آب‌نمک

 درمان گلودرد

چندین بار غرغره ی آب‌نمک در یک روز می‌تواند تورم گلوی شما را کم کرده و به بیرون راندن باکتری و مواد محرک از گلو کمک کند.

 

آب‌نبات و اسپری‌های گلودرد

 درمان گلودرد

مکیدن این آب‌نبات‌های سرفه می‌تواند به رطوبت گلوی شما کمک کند. برای فایده‌ی بیشتر از آب‌نبات‌هایی استفاده کنید که دارای ترکیبات خنک‌کننده هستند. همچنین برخی اسپری‌های سرفه که در منزل دارید نیز اثری مشابه همین آب‌نبات‌ها دارند.

 

شربت سرفه

 درمان گلودرد

حتی اگر سرفه نمی‌کنید شربت سرفه می‌تواند گلودرد شما را تسکین دهد.

 

نوشیدنی

 درمان گلودرد

مصرف مایعات بسیار مهم است، خصوصاً زمانی که بیمارید و گلوی شما متورم و دردناک شده است.

 

چای

 درمان گلودرد

یک فنجان چای گرم می‌تواند تسکینی سریع برای گلودرد شما باشد. خواه چای شما از برگ‌های چای سیاه، سبز یا سفید باشد دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی است که ایمنی بدن را تقویت کرده و با التهاب مبارزه می‌کند.

 

سوپ مرغ

 درمان گلودرد

سدیم موجود در آب مرغ دارای خواص ضدالتهابی است و می‌تواند سبب شود حس خوبی پیداکرده و دردتان آرام‌تر شود.

 

آب‌نبات مارش مالو

 درمان گلودرد

اگرچه هیچ سندیتی وجود ندارد که نشان‌دهنده‌ی تأثیر مفید مارش مالو باشد اما گفته می‌شود از صدها سال پیش گیاه مارش مالو برای درمان سرفه، سرماخوردگی و گلودرد استفاده می‌شده است.

 

استراحت

 درمان گلودرد

شاید این سریع‌ترین راه‌حل نباشد اما استراحت کردن شاید بهترین کاری است که می‌توانید برای مبارزه با التهابی که موجب سوزش گلوی شما شده است انجام دهید.

 

آنتی‌بیوتیک‌ها

 درمان گلودرد

تنها و تنها اگر پزشک تشخیص داده است که گلودرد شما به‌واسطه‌ی باکتری است باید برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز نماید. این دارو برای گلودردهای ویروسی بی‌اثر است.
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040