۱۵ آبان ۱۳۹۳

چهار راهکار برتر برای حمل کوله‌پشتی بدون آسیب زدن به کمر

۱۵ آبان ۱۳۹۳ 2499 بازدیدکننده 0 نظر
چهار راهکار برتر برای حمل کوله‌پشتی بدون آسیب زدن به کمر در این مقاله می خوانید

شما هم هر روز مجبورید وسایل زیادی را داخل کوله پشتی خود گذاشته و به اطراف ببرید؟ چگونه این وسایل را حمل کنید تا به کمر شما آسیب نرسد؟ ...

چهار راهکار برتر برای حمل کوله‌پشتی بدون آسیب زدن به کمر

مردم قرن‌هاست که کوله‌پشتی با خود حمل می‌کنند، اما کمردردهای مزمن در سال‌های اخیر مایع رنجش واقعی جامعه شده‌اند. بخشی از آن به علت چاقی و بی‌تحرکی است؛ اما عامل مهم دیگر کمردرد، چگونگی حمل کیف‌ها و کوله‌پشتی‌هاست. شاید شما به این‌که کوله‌ها چه نقش مهمی در این امر دارند فکر نکرده باشید، اما به این مسئله فکر کنید...شما هرروز که به مدرسه می‌روید با چه چیز کتاب‌های خود را می‌برید؟ برای مسافرت وسایلتان را با چه وسیله‌ای حمل می‌کنید؟ وقتی به اسکی می‌روید چطور؟ و یا وقتی به باشگاه میرید؟ کوله‌ها نقش مهمی در زندگی ما بازی می‌کنند و اگر از آن‌ها به‌طور صحیح استفاده نکنیم، می‌توانند باعث ایجاد مشکلات و ناراحتی‌های زیادی شوند. در این مقاله چهار راهکار برای حمل صحیح کوله بدون آسیب رساندن به کمرتان آورده شده است:

 

1- حداکثر به‌اندازه 15 درصد از وزن بدن خود بار حمل کنید...

وزن بار توصیه‌شده‌ای که می‌توان با یک کوله حمل کرد، 10 درصد از وزن بدنتان است؛ اما شما باید همیشه حد حداکثر 15 درصد را رعایت کنید. بیایید این‌چنین بگوییم که اگر وزن شما 75 کیلوگرم باشد...این به آن معنا است که محدودیت وزن پیشنهادشده 7.5 کیلوگرم است، اما کوله‌پشتی شما قطعاً نباید از حدود 11.5 کیلوگرم سنگین‌تر باشد. هر چیز سنگین‌تر از این می‌تواند طرز ایستادن شما را تغییر دهد. اگر این کار را برای دوره زمانی طولانی انجام دهید، این مسئله می‌تواند کمرتان را به‌طورجدی تحت تأثیر قرار دهد.

 

2-چیزهای سنگین را در کف قرار دهید.

زمانی که به اسکی یا مسافرت می‌روید نسبت به زمانی که به کلاس می‌رید مجبورید وسایل سنگین‌تری را با خود حمل کنید.

مطالعات نشان می‌دهد که اگر وسایل سنگین‌تر را در کف کوله قرار دهید، سنگینی آن تأثیر کمتری روی خمیدگی ستون مهره‌ها خواهد گذاشت.

 

حمل صحیح کوله‌پشتی

 

3- همه‌چیز را در داخل کوله به‌صورت یکنواخت قرار دهید

زمانی که در حال پر کردن یک کوله‌پشتی هستید، وسایل را طوری قرار دهید که وزن سمت چپ و راست با هم برابر باشد. مطالعات نشان می‌دهد که این شیوه، حرکت جانبی ستون فقرات را کاهش می‌دهد. در مورد کیف‌دستی نیز باید چنین کاری کرد.

 

4- همیشه از دو بند آن استفاده کنید

حمل صحیح کوله‌پشتی

 

گردن یک نقطه‌ضعف اصلی در ستون فقرات است. مطالعات نشان می‌دهد که بانوان بیشتر مستعد صدمه در این ناحیه هستند، همچنین افرادی که زیاد می‌نشینند. برای برداشتن فشار از روی گردن، همیشه هر دو بند کوله را روی شانه خود قرار دهید. این به شما اجازه می‌دهد بار را به‌طور مساوی روی هر دو ماهیچه بالای شانه قرار دهید.

اگر شما مجبور شدید از کیف‌دستی یا ساک مسافرتی استفاده کنید، گاه‌گاهی آن را بین دستانتان جابجا کنید و همیشه آن را سبک نگه‌دارید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040