۱۵ مرداد ۱۳۹۳

شش خاصیت درمانی چای

۱۵ مرداد ۱۳۹۳ 4736 بازدیدکننده 1 نظر
شش خاصیت درمانی چای در این مقاله می خوانید

در این مقاله با خاصیت‌های انواع چای برای زیبایی و سلامت آشنا می‌شوید. ...

شش خاصیت درمانی چای

مقدمه

چایی احتمالاً یکی از بهترین چیزهایی است که می‌توانید در خانه خود داشته باشید. عجیب نیست که چای، با داشتن تاریخی که در قاره‌های زیادی پراکنده بوده و در هزاران سال گسترش یافته است، آن قدر شهرت خوبی داشته باشد. چای در فرهنگ‌های زیادی ریشه دوانده است، از بریتانیا گرفته تا چین. ولی در کنار خواص شگفت‌انگیزی که چای‌های مختلف برای سلامتی دارند، چای یکی از مواد عالی برای برنامه روزانه زیبای شما نیز هست. چای چیزی بیش از یک نوشیدنی گرم است که شما می‌توانید در یک شب سرد زمستانی از آن لذت ببرید، و فواید دیگری همانند معالجه بریدگی‌های کوچک ایجاد شده زمان استفاده از تیغ، و نرم کردن موی خشک شما دارد.

 

1. چشم خسته:

شش خاصیت درمانی چای

یک کیسه چای سیاه را گرفته و آن را در آب گرم خیس کنید. سپس آن را خارج کرده و صبر کنید تا به اندازه کافی خنک شوند، و سپس بر روی چشمان خودتان قرار بدهید. کافئین موجود در چای، به منقبض کردن رگ‌های خونی و کاهش تورم کمک می‌کند. برای حدود 10 دقیقه دراز کشیده و چشمان خود را ببندید. بعد از این زمان، خستگی چشم‌های شما درخواهد رفت و آن‌ها بیدار خواهند شد.

 

2. موی خشک:

شش خاصیت درمانی چای

چای بابوبه، می‌تواند به نرم کردن موی خشک شما کمک کند. نصف فنجان آب را به جوش آورید. چای بابونه را به آن اضافه کرده و اجازه دهید که برای 10 دقیقه خیس بخورد. سپس یک‌چهارم فنجان روغن زیتون را به آن اضافه کنید. این مخلوط را به تمام قسمت‌های موی خود زده و کاملاً شانه کنید. تا زمانی که دوست دارید اجازه دهید بر روی موی شما باقی بماند. چای بابونه می‌تواند در هم ریختگی موی شما را از بین برود و روغن کمک می‌کند که موی شما حالت بگیرد

 

3. پای بدبو:

شش خاصیت درمانی چای

پاهای خود را در چای سیاه خیس کنید. تانيک اسيد موجود در چای به عنوان یک جمع کننده عمل کرده و به شما کمک می‌کند که از شر آن بوهای بد خلاص شوید.

 

4. زخم تیغ:

شش خاصیت درمانی چای

بعضی از مواقع، تراشیدن مو با یک تیغ کند و یا تراشیدن خیلی سریع، باعث ایجاد زخم‌های کوچکی در پوست می‌شود. برای آرام کردن آن‌ها، بسته‌های چای سیاه را گرفته و آن‌ها را در آب گرم خیس کنید. سپس آن‌ها را برای چند دقیقه روی زخم‌ها قرار دهید، این کار باعث قطع سوزش و بند آمدن خون خواهد شد.

 

5. درمان جوش:

شش خاصیت درمانی چای

چای سبز یک نوشیدنی عالی برای هر روز است. خواص آنتی‌اکسیدانی آن، می‌تواند برای داخل و خارج بدن شما شگفتی کند. یک کیسه چای را گرفته و آن را در آب گرم خیس کنید. سپس آن را بریده و محتویات آن را به داخل یک تمیز کننده کرمی بریزید. آن را به روی پوست خود بمالید و اجازه دهید که برای پنج دقیقه روی آن باقی بماند. سپس آن را به طور کامل بشویید.

 

6. بخاردهی صورت

شش خاصیت درمانی چای

یک کیسه چای سبز و یا چای بابونه را بریده و آن را به داخل یک ظرف آب جوش بریزید. از یک حوله برای پوشاندن سر خودتان استفاده کنید و صورت خودتان را نزدیک آب ببرید (البته مراقب باشید که بیش از حد نزدیک نشوید). برای پنج دقیقه صورت خودتان را بخاردهی کنید.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040