۲۴ خرداد ۱۳۹۷

خواص روغن کنجد 2

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ 147 بازدیدکننده 0 نظر
خواص روغن کنجد 2 در این مقاله می خوانید

بیایید نگاهی به خواص بی نظیر روغن کنجد برای سلامت خود بیندازیم.   ...

خواص روغن کنجد 2

کاهش اضطراب

تیروسین ماده‌ای است که مستقیم با فعالیت سروتونین در مغز ارتباط دارد. این ماده می‌تواند با غذا رسانی به بدن با آنزیم‌ها و هورمون‌هایی که باعث احساس شادی می‌شوند روحیه‌ی شما را تغییر دهد. به بیان دیگر زمانی که نگران یا افسرده هستید روغن کرچک می‌تواند وضعیت روحی مثبتی در شما ایجاد کرده و اوضاعتان را تغییر دهد.

 

 

بهداشت دهان

روغن کنجد اغلب توسط متخصصان دهان و دندان پیشنهاد می‌شود. شما باید روغن را داخل دهان خود کرده، کمی بگردانید و بعد بیرون بریزید. روغن کنجد باعث سفیدتر شدن دندان‌ها، کاهش سطح پلاکت‌های دندان و محافظت از دهان مقابل باکتری استرپتوکوک موتانس می‌شود که می‌توانند ما را بسیار بیمار کنند. تأثیر ضد باکتری قوی این روغن  دلیل اصلی خاصیت آن برای سلامت دهان و دندان است.

 

 

پیشگیری از سرطان

روغن کنجد دارای ترکیبات ارگانیکی است که ارتباط مستقیمی با کاهش رشد سرطان دارد. بعلاوه سطح منیزیم در روغن کنجد اغلب بالا است و این ماده‌ی معدنی ضروری ارتباط نزدیکی با کاهش احتمال سرطان روده دارد. کلسیم برای پیشگیری از سرطان روده بسیار مهم است.

 

 

بهبود گردش خون و سوخت‌وساز

مقدار زیاد روی و مس یعنی بدن می‌تواند در بهترین وضعیت عمل کند، زیرا مس برای تولید گلبول‌های قرمز خون لازم است. درصد بالای مس در روغن کنجد باعث می‌شود بدن مقدار مناسب از جریان خون در اعضا و بافت‌ها را داشته و ما را از زندگی سالم‌تری مطمئن می‌سازد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040