۲۳ خرداد ۱۳۹۷

خواص روغن کنجد

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ 149 بازدیدکننده 0 نظر
خواص روغن کنجد در این مقاله می خوانید

بیایید نگاهی به خواص بی نظیر روغن کنجد برای سلامت خود بیندازیم.   ...

خواص روغن کنجد

مراقبت از مو

روغن کنجد برای بهبود سلامت مو مورد استفاده است. این روغن می‌تواند به حفظ رنگ طبیعی مو و به حداقل رساندن ریزش مو کمک می‌کند. بعلاوه خواص ضدباکتری این روغن می‌تواند پاتوژن ها یا عوامل خارجی که می‌توانند به پوست یا موی سر حمله کنند را از بدن حذف خواهد کرد.

 

 

مراقبت از پوست

روغن کنجد غنی از روی است، یکی از مهم‌ترین مواد معدنی برای پوست. این ماده می‌تواند انعطاف‌پذیری پوست را بهبود بخشیده، به کاهش لکه‌های سن کمک کرده و شرایط پوست را بهبود بخشد، از جمله پیری زودرس. روغن کنجد را می‌توان به‌عنوان ضد آفتاب استفاده کرد زیرا لایه‌ی محافظی روی پوست دارد.

 

 

مراقبت از سلامت قلب

مانند بسیاری از روغن‌های سبزیجات، روغن کنجد بسیار مفید و لذیذ است زیرا دارای اسیدهای  چرب می‌باشد. این روغن داراری اسیدهای چرب زیادی است. این اسیدهای چرب از دستگاه قلبی عروقی حفاظت کرده و کلسترول بد را کاهش می‌دهند. این یعنی برای مقابله با حملات قلبی و سکته مغزی می‌توانید روغن کنجد را به رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

 

بهبود سلامت استخوان

مس، روی و کلسیم در کنجد وجود دارد، موادی که برای رشد استخوان در بدن لازم هستند. این یعنی افزودن روغن کنجد به رژیم غذایی شما می‌تواند میزان رشد استخوان‌ها را بهبود بخشد. این روغن رشد دوباره و ترمیم استخوان را بهبود می‌بخشد. با زیاد شدن سن، روغن کنجد به پیشگیری از پوکی استخوان و ضعف‌های مرتبط با سن در استخوان کمک می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040