۲ خرداد ۱۳۹۷

عوارض جانبی زردچوبه که نمی دانید 2

۲ خرداد ۱۳۹۷ 94 بازدیدکننده 0 نظر
عوارض جانبی زردچوبه که نمی دانید 2 در این مقاله می خوانید

زردچوبه ادویه‌ای گرفته شده از گیاه زردچوبه می‌باشد. در کنار خواص بسیار، این ادویه عوارضی دارد که باید از آن آگاه باشید. ...

عوارض جانبی زردچوبه که نمی دانید 2

بارداری

طبیعت محرک این ادویه می‌تواند باعث انقباضات رحمی شده و منجر به خطر در ماه‌های اول بارداری شود. همچنین در ماه‌های آخر می‌تواند زایمان  زودرس را همراه داشته باشد. برای جلوگیری از این  مشکلات بهتر است زمان بارداری یا شیردهی از زردچوبه استفاده نکنید.

 

 

واکنش‌های آلرژیک

التهاب و واکنش‌های آلرژیک داخلی از عوارض احتمالی زردچوبه هستند، خصوصاً زمانی که مقدار زیاد مصرف شود. این عوارض می‌توانند شامل خارش پوست، قرمزی، حالت تهوع، اسهال، نفخ، انقباض و یا نفخ بیش از حد شکم باشند.

 

 

ناباروری

زمانی که زردچوبه زیاد خورده شود می‌تواند باعث کاهش سطح تستوسترون و تحرک اسپرم‌ها شود و ازاین‌رو بچه‌دار شدن را دشوار می‌سازد.

 

 

کمبود آهن

زمانی که مقدار زیادی زردچوبه داخل بدن شما باشد می‌تواند جذب آهن در روده را تحت تأثیر قرار داده و باعث بروز کم‌خونی و دیگر عوارض ناخواسته‌ی آن شود.

 

 

دیابت

اگر مبتلا به دیابت هستید باید زردچوبه را با احتیاط مصرف کنید زیرا این ادویه باعث کاهش قند خون خواهد شد. برای بیماران دیابتی که می‌خواهند سطح گلوکوز بدن خود را در حد ثابتی نگه دارند مکمل‌های دارای زردچوبه زیاد می‌تواند خطرناک باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040