۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷

انواع جالب چای برای کمک به خواب

۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ 148 بازدیدکننده 0 نظر
انواع جالب چای برای کمک به خواب در این مقاله می خوانید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که ما می‌توانیم برای بدنمان انجام دهید این است که مطمئن شویم به اندازه‌ی کافی استراحت داریم. این چای‌ها به شما کمک خواهند کرد. ...

انواع جالب چای برای کمک به خواب

چای سنبل‌الطیب

گیاه سنبل‌الطیب بیشتر به‌عنوان خواب‌آور شناخته شده است و می‌تواند سیستم عصبی بدن را آرام کرده و از استرس و تشویش جلوگیری کند. علاوه بر این تحقیقات نشان داده‌اند این چای می‌تواند تولید ماده‌ای در مغز را زیاد کند که این ماده قادر است ذهن و بدن را آرام سازد.

 

 

چای بابونه

این چای آرام‌بخش خواب‌آور بوده، ذهن شما را آرام کرده، استراحت را بهبود بخشیده و مانع بیدارخوابی می‌شود. در صورت کمبود رسیدن کافئین و ترکیبات ضدالتهاب به بدن، این چای درمانی عالی برای خستگی خواهد بود.

 

 

چای گل ساعتی

گل ساعتی به خاطر مقدار زیاد ماده‌ی شیمیایی GABA در آن شناخته شده است، ماده‌ای که می‌تواند به جایگزینی شیمی مغز کمک کرده و باعث احساس آرامش و راحتی در بدن شود. این خاصیت شبیه به چای  سنبل‌الطیب بوده و می‌تواند اثرات آرامش‌بخش مشابه داشته باشد.

 

 

چای سبز

باوجود مقدار کم از کافئین در چای سبز آنتی‌اکسیدان‌ها و کاتچین های این چای می‌توانند هورمون‌ها را متعادل ساخته و به آرامش و خواب شما کمک کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040