۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷

فواید بی نطیر از ویتامین K

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ 133 بازدیدکننده 0 نظر
فواید بی نطیر از ویتامین K در این مقاله می خوانید

ویتامین K نوعی ویتامین قابل حل در  چربی است که در بدن انسان نقش زیادی دارد. ...

فواید بی نطیر از ویتامین K

پیشگیری از پوکی استخوان

ویتامین K نقشی کلیدی در پیشگیری از پوکی و از دست دادن تراکم ماده‌ی معدنی استخوان دارد. دریافت سبزیجات سبزبرگ مانند بروکلی، اسفناج و کاهو به شما کمک می‌کند. این‌ها همه منبع غنی از این ویتامین هستند که به پیشگیری از بروز علائم کمک خواهند کرد. علامت اصلی پوکی استخوان از دست دادن تراکم استخوان می‌باشد.

 

 

کاهش لختگی خون

ویتامین K با انتقال کلسیم در اطراف بدن به تنظیم لخته شدن خون کمک می‌کند. این ویتامین در ادغام پروتئین پروترومبین در بدن نقش دارد، این ادغام زمانی اتفاق می‌افتد که حادثه‌ای باعث پاره شدن رگ‌های خونی شود. همچنین ویتامین K در درمان سندروم میلودیسپلاستیک ( ناهنجاری در تقسیم سلول بنیادی خون ) مؤثر است و گردش خون در بافت‌ها و اندام‌های جانبی بدن را افزایش می‌دهد.

 

 

بهبود سلامت قلب

ویتامین K یک مهارکننده‌ی عالی برای مسدود شدن شریان‌های خون است. این ویتامین مانع از رسوب کردن کلسیم در رگ‌های دیواره‌ی قلب شده و خطر حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

 

 

پیشگیری از خونریزی داخلی

ویتامین K به کاهش تهدید خونریزی در کبد، جذب ضعیف مواد غذایی و مضرات استفاده طولانی‌مدت از آنتی‌بیوتیک‌ها یا آسپیرین کمک می‌کند. برخی از مشکلات دستگاه  گوارشی مربوط به کاهش جذب این  ویتامین هستند، از جمله انسداد روده یا ورم روده بزرگ. علت اصلی این مشکلات کاهش میزان این ویتامین در بدن می‌باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040