۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

خوراکی هایی که کالری پنهان دارند

۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ 253 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که کالری پنهان دارند در این مقاله می خوانید

باید به یاد داشته باشید که سالم به معنای کم‌کالری نیست. افزودن این خوراکی‌ها به رژیم غذایی عالی است اما در مورد اندازه‌ی آن باید دقت داشته باشید.  ...

خوراکی هایی که کالری پنهان دارند

کره

باید به یاد داشته باشید که سالم به معنای کم‌کالری نیست. افزودن این خوراکی‌ها به رژیم غذایی عالی است اما در مورد اندازه‌ی آن باید دقت داشته باشید. زمان مالیدن کره روی نان شاید به کالری آن دقت نکنید. اما باید بدانید یک قاشق غذاخوری دارای 34 کالری است. شاید شما بیشتر از مقدار مجاز مصرف کنید.

 

 

روغن‌ها

شاید شنیده باشید روغن‌هایی مانند روغن‌زیتون دارای اسیدهای چرب مونواشباعی و پلی غیراشباعی هستند. با این وجود مقدار زیادی کالری به غذای شما افزوده خواهد شد و اگر مراقب اندازه‌ی آن نباشید زیادتر از حد مجاز خواهد شد. یک  قاشق غذاخوری از روغن‌زیتون دارای 120  کالری است.

 

 

سس سالاد

سس سالاد می‌تواند کالری زیادی داشته باشد و علت وجود موادی مانند روغن، خامه و شکر افزوده شده است. می‌توانید سالاد خود را با کمترین میزان از روغن و شکر تهیه کرده و شیرینی صد درصد آن را از آب انگور تهیه کنید.

 

 

کره‌ی بادام‌زمینی

کره‌ی بادام‌زمینی جایگزین خوبی در غذاهای شما بوده و  سرشار از اسیدهای مفید می‌باشد. اما به یاد داشته باشید این کره کالری زیادی با خود دارد. اندازه‌ی وعده‌های غذایی خود را کم کرده و کره را به جای نان یا کراکر روی تکه‌های سیب بمالید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040