۱۷ بهمن ۱۳۹۶

نکاتی برای انتخاب غذاهای سالم

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ 163 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای انتخاب غذاهای سالم در این مقاله می خوانید

داشتن انتخاب‌های غذایی هوشمندانه شاید این روزها کمی گیج‌کننده باشد. خصوصاً با وجود زنجیره‌ی زیادی از تبلیغات با ادعای محصولات کاملاً طبیعی. ...

نکاتی برای انتخاب غذاهای سالم

از خرید محصولات هیدروژنه یا گوشت‌های هیدروژنه یا چربی‌های ترانس خودداری نمایید. این مواد طبیعی نبوده و برای قلب مضر هستند.

 

خوراکی‌های کامل، طبیعی و غیر فراوری‌شده را پایه‌ی رژیم غذایی خود قرار دهید. سبزیجات، میوه‌ها، آجیل‌های خام و مغزها، لوبیاها، گوشت، غذاهای دریایی و روغن‌های مخصوص آشپزی و لبنیات همگی باید ارگانیک باشند.

 

 

تا حد ممکن مواد غذایی را انتخاب کنید که در همان فصل رشد کرده باشند.

 

برچسب‌ها و لیست مواد تشکیل‌دهنده‌ی روی غذاهای بسته‌بندی و بطری‌های نوشیدنی را بخوانید تا بتوانید انتخاب‌های سالم‌تری داشته باشید.

 

 

به‌جای میوه و سبزیجات کنسرو شده از نوع فریزری آن خرید کنید.

 

غذاهای بسته‌بندی شده را با مواد واقعی بخرید، یعنی بدون مواد نگه‌دارنده، مواد افزودنی و خشک شده. همچنین غذاهایی را انتخاب کنید که کمترین میزان از سدیم را داشته و دارای مواد تشکیل‌دهنده‌ای است که شما می‌شناسید.

 

 

به جای آرد سفید فراوری شده که کمتر از یک گرم فیبر دارد از غلات کامل و فراورده‌های آن خریداری نمایید که حداقل حاوی دو گرم فیبر می‌باشند.

 

محصولاتی که زیاد سدیم دارند نخرید زیرا باعث بالا رفتن فشارخون شده و شما را در معرض خطر بیماری‌های قلبی، سکته  مغزی و مشکلات کلیه قرار می‌دهند. بهتراست از محصولات طبیعی با کمترین میزان سدیم خریداری کنید.

 

 

از محصولات دارای مواد مصنوعی خرید نکنید، مانند رنگ‌های غذایی، نگه‌دارنده‌ها و شیرین‌کننده‌های مصنوعی. باوجودی که این مواد در کل بی‌خطر شناخته می‌شوند اما طبیعی نبوده و هنوز بحث‌برانگیزند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040