۶ دي ۱۳۹۶

مواد مغذی که باید دریافت کنید

۶ دي ۱۳۹۶ 194 بازدیدکننده 0 نظر
مواد مغذی که باید دریافت کنید در این مقاله می خوانید

تغذیه نقش مهمی در سلامت بدن دارد. دریافت ویتامین های لازم برای کارکرد درست اعضا ضروری است. ...

مواد مغذی که باید دریافت کنید

ید

این ماده‌ی معدنی نقش کلیدی در رشد مغز در سال‌های اولیه‌ی زندگی داشته و برای فعالیت هورمون‌ها ضروری است. این ماده برای سوخت‌وساز بدن لازم است. همچنین ید به عایق گذاری چربی در سلول‌های مغزی کمک می‌کند و برای بهبود آی‌کیو لازم است.

 

 

تیامین

همه‌ی ویتامین‌های B مهم هستند اما B12 و B9 بیشتر از B1 موردتوجه‌اند زیرا برای تولید انرژی داخل سلول‌ها لازم است. مغز با گلوکوز فعالیت کرده و آن را به انرژی مورد نیاز تیامین تبدیل می‌کند. اگر به اندازه‌ی کافی ویتامین دریافت نکنید از کاهش سطح انرژی و کندی مغز آسیب می‌بینید.

 

 

تریپتوفان

این ماده یک آمینواسید ضروری است و یک بلوک سازنده از انتقال‌دهنده‌های عصبی سروتونین است. اگر به اندازه‌ی کافی تریپتوفان دریافت نکنید مغز شما سروتونین کمتری می‌سازد که می‌تواند روی وضعیت روحی، حافظه و افرایش خشونت اثرگذار است.

 

 

ویتامین k و منیزیم

ویتامین k برای نقش خود در انعقاد خون و لختگی آن شناخته‌شده است و با کاهش خطر بیماری‌های قلبی همراه است. این ماده به جذب کلسیم در بدن کمک می‌کند. سبزیجات سبزرنگ دارای منیزیم هستند، این ماده‌ی معدنی در جذب کلسیم و عملکرد اعصاب و مغز تأثیرگذار است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040