۲ دي ۱۳۹۶

خوراکی هایی که برای عمر طولانی نباید بخورید 2

۲ دي ۱۳۹۶ 224 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که برای عمر طولانی نباید بخورید 2 در این مقاله می خوانید

متخصصان به شما کمک می‌کنند بدانید باید بیشتر اوقات چه غذایی را امتحان کنید تا بهترین شانس برای زندگی طولانی و سالمی را  داشته باشید. ...

خوراکی هایی که برای عمر طولانی نباید بخورید 2

غذاهای سرخ‌شده

غذاهای سرخ‌شده مقدار زیادی چربی‌های ناسالم دارند. باوجودی که چربی‌های اشباعی اغلب در منابع حیوانی یافت می‌شوند اما می‌توان در روغن‌های گیاهی که برای پخت غذاهای سرخ شده هستند نیز استفاده کرد، مانند روغن نارگیل یا روغن هسته خرما.

 

 

غذاهای دارای سدیم زیاد

این غذاها سدیم زیاد و مواد مغذی کمی دارند. یک رژیم غذایی با سدیم بالا می‌تواند فاکتوری در بروز فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و سکته قلبی باشد. کنترل وعده‌های غذایی می‌توانند در این موارد کار دشواری باشند و اغلب باعث می‌شوند شخص بدون اینکه متوجه شود کالری بیشتری دریافت نماید.

 

 

چربی‌های ترانس

چربی‌های ترانس در اصل روغن سبزیجاتی هستند که مولکول‌های هیدروژن به آن‌ها افزوده شده است تا زمان بیشتری بمانند. مشکل اینجاست که این مرحله‌ی تغییر باعث دشواری تجزیه غذا برای بدن شده و  در نتیجه بدن آن را در بافت‌های چربی نگه‌داشته و مانع استفاده از دیگر پروتئین‌ها و چربی‌ها نیز می‌شود. چربی‌های ترانس خطر بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهند.

 

 

جایگزین‌های کم‌چرب

چربی‌ها بخش مهمی از رژیم غذایی سالم و متعادل هستند اما زمانی که این چربی از فراورده‌های کم‌چرب گرفته شود با چیزی دیگر جایگزین خواهد شد. این یک چیز می‌تواند مواد قندی، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، طعم‌دهنده‌ها یا حتی چربی‌های ترانس باشد. همه‌ی این‌ها در نهایت غذا را از نوع چربی‌دار اولیه‌ی آن ناسالم‌تر می‌سازند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040