۲۸ آذر ۱۳۹۶

نوشیدن روزانه شیر باعث چه تغییری می شود 3

۲۸ آذر ۱۳۹۶ 226 بازدیدکننده 0 نظر
نوشیدن روزانه شیر باعث چه تغییری می شود 3 در این مقاله می خوانید

حتماً از خواص زیاد شیر شنیده‌اید. آیا لازم است به دنبال منبع دیگری برای پروتئین، کلسیم یا مواد مغذی دیگر باشید؟ ...

نوشیدن روزانه شیر باعث چه تغییری می شود 3

بدون منیزیم ارزشی ندارد

بدون منیزیم برای متعادل ساختن بدن شما نمی‌توانید کلسیم طبیعی موجود در شیر را دریافت کنید. اگر هرروز شیر می‌نوشید باید در رژیم غذایی خود یا از طریق مکمل‌های غذایی منیزیم کافی نیز دریافت کنید. به همین دلیل است که استخوان‌ها از هردو کلسیم و منیزیم ساخته‌شده‌اند.

 

 

کمک به فرایند پیری

زنان با زیاد شدن سن شاهد کاهش نرخ سوخت‌وساز بدن هستند. قدرت استخوان با زیاد شدن سن کم شده و  خطر پوکی استخوان بالا می‌رود. بااین‌وجود ترکیب کلسیم و ویتامین D موجود در شیر نقش مهمی در حفظ منابع معدنی استخوان با زیاد شدن سن دارد. نوشیدن روزانه‌ی شیر می‌تواند به زنان کمک کند تا اسکلت بدن خود را قوی کرده و مانع پوکی استخوان شوند.

 

 

محافظت مقابل بیماری‌ها

ازآنجایی‌که بسیاری از مواد غذایی در چربی شیر وجود دارند ( مانند ویتامین A، K2، و اسیدهای چرب  امگا4 ) این ماده می‌تواند از بیماری‌هایی مانند دیابت، سرطان و بیماری‌های قلبی جلوگیری کند. در هر وعده‌ی غذایی از شیر شما احتمال مرگ و شکستگی استخوان را بین ده تا پانزده درصد کم خواهید کرد.

 

 

احتمال افزایش خطر سرطان

نوشیدن روزانه‌ی شیر می‌تواند در درازمدت برای سلامت زنان خطرناک باشد. شما باید مراقب نوع  شیر انتخابی خود باشید. شیر گاو دارای هورمون‌های رشد است که باعث افزایش خطر سرطان سینه و دیگر سرطان‌ها خواهد شد. در کل هرچه شیر خالص‌تر باشد بهتر است. اگر مرتباً شیر می‌نوشید نوع پرچرب آن را انتخاب کنید که از انواع کم‌چرب کمتر فراوری شده است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040