۲۷ آذر ۱۳۹۶

نوشیدن روزانه شیر باعث چه تغییری می شود2

۲۷ آذر ۱۳۹۶ 173 بازدیدکننده 0 نظر
نوشیدن روزانه شیر باعث چه تغییری می شود2 در این مقاله می خوانید

حتماً از خواص زیاد شیر شنیده‌اید. آیا لازم است به دنبال منبع دیگری برای پروتئین، کلسیم یا مواد مغذی دیگر باشید؟ ...

نوشیدن روزانه شیر باعث چه تغییری می شود2

منبع عالی از پروتئین

پروتئین شیر از منبعی طبیعی به دست آمده و با هیچ‌چیزی تغییرنیافته است.  پروتئین موجود در شیر به جلوگیری از پرخوری نیز کمک می‌کند. پروتئین باعث کند شدن سوخت‌وساز بدن  شده و کمک می‌کند سریع‌تر سیر شده و برای زمان بیشتری سیر بمانید.

 

 

مصرف کالری کمتر و  مواد مغذی بیشتر

اگر کالری غذایی خود را حساب می‌کنید شانس با شماست. شیر برای کسانی که به دنبال راهی سالم برای لاغری هستند پروتئین تأمین کرده و در کنار دریافت کالری کمتر به آن‌ها مواد غذایی زیادی را می‌رساند. خوردن سه تا چهار لیوان شیر راهی برای تأمین مواد غذایی لازم بدن با کالری کمتر است.

 

 

کمک به حفظ حجم ماهیچه

شیر کمک می‌کند با نسبت مناسب کربوهیدرات‌ها در مقابل پروتئین ماهیچه‌هایی قوی بسازید. نوشیدن شیر انتخابی خوب بعد از یک ورزش است. نوع پروتئین موجود در شیر برای تمرینات قدرتی و بازسازی ماهیچه‌ها اهمیت دارد. منبع پروتئین حیوانی شیر در بدن جذب شده و کمک می‌کند برای زمانی بیشتر حجم ماهیچه‌ی بدن حفظ گردد.

 

 

منبعی عالی از کلسیم است

شیر غنی از مواد غذایی است زیرا در کنار مواد انرژی‌زا ( کربوهیدرات‌ها، پروتئین و چربی ) دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی ( کلسیم و ویتامین D ) می‌باشد. کلسیم می‌تواند از منابع دیگر نیز تأمین شود اما شیر ساده‌ترین راه برای سریع رساندن آن به بدن است. افراد زیادی فکر می‌کنند غذاهای دیگر نیز کلسیم دارند اما در حقیقت مثلاً کلسیم یک لیوان شیر برابر با چیزی حدود ده کاسه از اسفناج است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040