۱۹ آذر ۱۳۹۶

اگر با افسردگی مبارزه می کنید این ها را نخورید 2

۱۹ آذر ۱۳۹۶ 260 بازدیدکننده 0 نظر
اگر با افسردگی مبارزه می کنید این ها را نخورید 2 در این مقاله می خوانید

اگر بدانید باید چه کار کنید تا اوضاع از این بدتر نشود این کار را خواهید کرد. حداقل این است که می‌دانید کاری برای موفقیت خود کرده‌اید. ...

اگر با افسردگی مبارزه می کنید این ها را نخورید 2

تخم کدو

این تخمه‌ها لایه‌ای از پتاسیم دارند که می‌تواند با جذب ید در تیروئید تداخل نماید. ازآنجایی‌که سلامت تیروئید برای وضعیت روحی شما حیاتی است برای عملکرد مناسب خود به ید نیاز دارد که این خبر خوبی نیست.

 

 

چربی‌های اشباعی

دانشمندان یافته‌اند چربی‌های اشباعی با افزایش احتمال افسردگی همراه‌اند. این خبر بدی است برای کسانی که زیاد از این چربی‌ها استفاده می‌کنند زیرا مستعد افسردگی خواهند شد. اگر با افسردگی مبارزه می‌کنید و دوست دارید اوضاع بهتری پیدا کنید باید از چربی‌های اشباعی دور بمانید.

 

 

غذاهای فراوری‌شده

مقدار زیاد از غذاهای فراوری‌شده به دلایل متعددی برای شما خوب نیستند اما یکی از دلایل مهم مبارزه با افسردگی است. بزرگ‌سالانی که در سنین میان‌سالی هستند بیشتر غذاهای فراوری‌شده می‌خورند و بعد از پنج سال بیشتر در خطر افسردگی قرار می‌گیرند. کسانی که روی غذای کامل تمرکز دارند کمتر در خطر افسردگی هستند.

 

 

روغن جامد گیاهی

شاید فکر کنید روغن گیاهی بهتر از حیوانی است اما برای افسردگی نه. روغن حیوانی دارای اسید اولئیک بوده و انتخاب بهتری است. این چربی مونو غیراشباعی می‌تواند از شما مقابل افسردگی حفاظت کند. روغن سبزیجات مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا6دارند که برای مغز دریافت اسیدهای چرب امگا3 خوب را دشوار می‌سازد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040