۱۸ آذر ۱۳۹۶

اگر با افسردگی مبارزه می کنید این ها را نخورید

۱۸ آذر ۱۳۹۶ 528 بازدیدکننده 0 نظر
اگر با افسردگی مبارزه می کنید این ها را نخورید در این مقاله می خوانید

اگر بدانید باید چه کار کنید تا اوضاع از این بدتر نشود این کار را خواهید کرد. حداقل این است که می‌دانید کاری برای موفقیت خود کرده‌اید. ...

اگر با افسردگی مبارزه می کنید این ها را نخورید

قهوه و کافئین

22 درصد از کسانی که نوشیدنی‌های دارای کافئین زیاد مصرف می‌کنند مستعد استرس و افسردگی هستند. به همین علت دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف کافئین و بالا رفتن خطر افسردگی و اضطراب با هم ارتباط نزدیکی دارند.

 

 

الکل

مصرف الکل و افسردگی ارتباطی قوی دارند. شواهدی وجود دارد که افرادی که افسرده هستند بیشتر الکل مصرف می‌کنند و از طرف دیگر مصرف زیاد الکل باعث پیشرفت افسردگی خواهد شد. اگر به هر صورت با افسردگی مبارزه می‌کنید باید تا حد ممکن مصرف نوشیدنی‌های الکلی را قطع کنید.

 

 

شیرین‌کننده‌های مصنوعی

شاید شنیده باشید شیرین‌کننده‌های مصنوعی بهترین انتخاب غذایی رژیمی برای شما نیستند، حتی اگر افسرده نباشید. حالا باید بدانید که اگر دچار افسردگی هستید عدم استفاده از شیرین‌کننده‌های مصنوعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

 

قند و شکر

اگر با افسردگی مبارزه می‌کنید یا می‌دانید مستعد افسردگی هستید بهتر است عادت خود در مصرف مواد قندی را حداقل تا مدتی تغییر دهید. شما باید از شیرین‌کننده‌های مصنوعی دور بمانید اما نه به این معنا که مقدار زیادی مواد قندی طبیعی بخورید. رابطه‌ی بین رژیم غذایی با قند بالا و تشخیص افسردگی بسیار زیاد است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040