۲۰ آبان ۱۳۹۶

راه حل های سالم برای دریافت فایده بیشتر از برشتوک

۲۰ آبان ۱۳۹۶ 516 بازدیدکننده 0 نظر
راه حل های سالم برای دریافت فایده بیشتر از برشتوک در این مقاله می خوانید

اگر به دنبال صبحانه‌ای راحت و سریع هستید انتخابی بهتر از برشتوک با شیر شاید نباشد. ...

راه حل های سالم برای دریافت فایده بیشتر از برشتوک

غلات کامل

چ

با انتخاب برشتوک‌های دارای غلات کامل با همان مقدار کالری شما مواد مغذی بیشتری دریافت خواهید کرد، مانند ویتامین‌های B، آهن و فیبر. البته این‌طور نیست که برشتوک‌های فراوری‌شده مواد غذایی ندارند اما آن را این‌گونه در نظر بگیرید: این غلات باید فراوری شوند تا تمام مواد آن گرفته شود و سپس باز به فرایند دیگری برگردند. این ‌یک پروسه‌ی طولانی است. اما چطور است بدون نیاز به آن همه مراحل زیاد خودتان مواد طبیعی را از غلات کامل دریافت کنید؟

 

 

سرشار از فیبر کنید

فیبر با وارد شدن به دستگاه گوارشی عمل هضم را کند می‌کند. فیبر قابل‌حل ماده‌ای ژل‌مانند می‌سازد که در ترکیب با آب و فیبر غیرقابل‌حل در روده‌ها باعث نظم حرکت در مسیر روده‌ها شده و عمل هضم را بهبود می‌بخشد. جدا از سیر نگه‌داشتن شما، برشتوک کمک می‌کند 23 تا 35 گرم فیبر روزانه‌ی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید.

 

 

پروتئین را در اولویت بگذارید

پروتئین با کند کردن هضم باعث شکست کربوهیدرات‌ها در برشتوک خواهد شد – راه‌حلی کلیدی برای کند سوختن انرژی بدن که برای تمام صبح شما طول خواهد کشید. شیر گاو حدود هشت گرم پروتئین در هر پیمانه دارد. شاید تعجب کنید که شیرهای کم‌چرب نیز دارای همین مقدار پروتئین هستند.

 

 

از چربی نترسید

ازآنجایی‌که چربی به کند شدن عمل هضم کمک می‌کند افزودن مقداری چربی در صبحانه می‌تواند برای ایجاد قدرت در بدن شما مفید باشد. دلیل دیگر افزودن چربی در وعده‌ی صبحانه این است که به جذب مواد غذایی قابل‌حل در چربی موجود در غذای شما کمک می‌کند، مانند ویتامین‌های A و D. تنها به یاد داشته باشید کمی چربی هم کالری بالایی دارد. از ماست یا شیر دارای چربی می‌توانید استفاده کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040