۴ اسفند ۱۳۹۵

خوراکی هایی که برای سلامت مغز مفیدند

۴ اسفند ۱۳۹۵ 1921 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که برای سلامت مغز مفیدند در این مقاله می خوانید

مغز یک ماهیچه است و باید قوی نگه داشته شود. با وزنه‌برداری نمی‌توانید این کار را بکنید اما با غذاها چرا. ...

خوراکی هایی که برای سلامت مغز مفیدند

آواکادو

سلامت مغز

آواکادو تقریباً 20 ماده‌ی غذایی ضروری برای بدن را دارد. ویتامین E یکی از این مواد مغذی است که مانع بیماری آلزایمر می‌شود. آواکادو پتاسیم زیادی دارد که توانایی مغز برای پیشگیری از سکته‌ی مغزی را حفظ می‌کند.

 

سالمون

سلامت مغز

شاید بدانید سالمون منبعی عالی از امگا3 است اما ممکن است ندانید مغز برای کارکرد خوب به این اسیدهای چرب نیاز دارد. برای محافظت از سلول‌های مغز، کاهش التهاب و کمک به تولید انتقال‌دهنده‌های عصبی که عامل ارتباط مغز با بقیه‌ی اعضای بدن هستند امگا 3 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

چغندر

سلامت مغز

چغندر یک شیرینی طبیعی است، شیرین و لذیذ. این خوراکی سرشار از مواد قدرت دهنده به مغز می‌باشد. چغندر مقدار زیادی نیترات دارد که می‌تواند جریان خون و اکسیژن به مغز را زیاد کنند.

 

جو دوسر

سلامت مغز

غلات غنی از فیبر برای شما گلوکوز تأمین می‌کنند، سوخت مغز. ازآنجایی‌که بدن  دیر جو را هضم می‌کند برای چندین ساعت مغزتان فعال و هشیار خواهد ماند.

 

بلوبری

سلامت مغز

بلوبری یک خوراکی غنی از مواد مغذی است. این میوه هزاران ماده‌ی مفید دارد و از اینکه برای سلامت مغز نیز مفید است نباید متعجب شوید. بلوبری سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست – تقریباً بیشتر از هر خوراکی دیگری. این آنتی‌اکسیدان‌ها اختلالات حافظه و هماهنگی حرکتی را به مقدار زیادی کاهش می‌دهند.

 

گوجه‌فرنگی

سلامت مغز

مانند بلوبری، گوجه‌فرنگی نیز شامل آنتی‌اکسیدان‌های خوبی است مانند لیکوپن. آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌های بدن مقابل آسیب رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کنند و مانع بیماری آلزایمر یا زوال عقل خواهند شد. خوب است بدانید بدن در زمان خوردن گوجه‌فرنگی پخته مقدار بیشتری لیکوپن جذب خواهد کرد.

 

بادمجان

سلامت مغز

میوه‌های بنفش رنگ مانند بادمجان حاوی فیتوکمیکال هایی هستند که می‌توانند مانع از دست دادن حافظه شوند. آنتوسیانین ( که عامل رنگ بادمجان است ) توانایی یادگیری، حافظه و مهارت‌های هماهنگی در بدن را افزایش می‌دهد. پس بادمجان را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040