۱۵ دي ۱۳۹۵

فواید شگفت انگیز غذاهای تند برای سلامت

۱۵ دي ۱۳۹۵ 1583 بازدیدکننده 0 نظر
فواید شگفت انگیز غذاهای تند برای سلامت در این مقاله می خوانید

فواید تند کردن غذاها چیزی فراتر از طعم لذیذ است. تحقیقات نشان داده‌اند غذاهای تند برای سلامت شما مفیدند. ...

فواید شگفت انگیز غذاهای تند برای سلامت

کاهش درد

کاهش درد

فلفل دارای ماده‌ای به نام کپسایسین است، ترکیبی که برای کاهش درد موثر خواهد بود. کپسایسین میزان ماده‌ی شیمیایی که پیام درد را به مغز منتقل می‌کند کاهش می‌دهد و در نتیجه درد کمتری حس خواهید کرد.

 

زندگی طولانی

سلامت

کسانی که غذاهای تند استفاده می‌کنند – خصوصاً فلفل تازه یا خشک‌شده – خطر مرگ‌ومیر در آن‌ها 14 درصد کمتر از دیگران است.

 

کاهش خطر سرطان

جلوگیری از سرطان

مواد موجود در غذاهای تند رشد تومورهای سرطانی را کند یا متوقف خواهد کرد. ادویه‌های گیاهی تند جایگزین سالم تری برای داروهای شیمیایی هستند.

 

کاهش وزن

کاهش وزن

غذاهای تند که باعث بالا رفتن دمای بدن خواهند شد- خصوصاً آن‌هایی که کپسایسین دارند، مانند زنجبیل و فلفل سیاه – می‌توانند موقتاً سوخت و ساز بدن را تا ده درصد افزایش دهند. این مقدار شاید خیلی زیاد نباشد اما هر چقدر هم کم باشد به شما کمک خواهد کرد. کسانی که غذاهای تند می‌خورند بیشتر از بقیه کالری می‌سوزانند.

 

تمیز کردن سینوس ها

درد سینوس

تابه حال دقت کرده‌اید پس از خوردن چیزی تند بینی شما دچار آبریزش می‌شود؟ فلفل‌های دارای کپسایسین فشار سینوس، درد سینوس و گرفتگی بینی را بهبود خواهد بخشید.

 

قلبی سالم تر

سلامت قلب

کپسایسین و دیگر مواد موجود در غذاهای تند خطر کلسترول خطرناک را کاهش داده و گردش خون را بهبود می‌بخشد که هردو از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند. ترکیبات فلفل برای بهبود اوضاع فاکتورهای مرتبط با قلب و رگ‌های خونی بسیار مفیدند. البته به شما پیشنهاد نمی‌کنیم در مصرف غذاهای تند زیاده‌روی کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040