۱۳ آذر ۱۳۹۵

خوراکی هایی برای مبارزه با افسردگی

۱۳ آذر ۱۳۹۵ 1828 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی برای مبارزه با افسردگی در این مقاله می خوانید

اگر احساس اندوه و ناراحتی دارید خوراکی های زیر به شما کمک خواهند کرد. ...

خوراکی هایی برای مبارزه با افسردگی

شکلات

مبارزه با افسردگی

خوردن شکلات تلخ می‌تواند برای شما مفید باشد. شکلات تلخ هورمون‌های استرس و به خصوص کورتیزول را کاهش می‌دهند. این تأثیر می‌تواند به خاطر آنتی اکسیدان های شکلات  باشد. البته بهتر است در خوردن شکلات زیاده‌روی نکنید وگرنه با اضافه‌وزنی که بر بدنتان باقی می‌گذارد افسرده خواهید شد.

 

کربوهیدرات‌ها

مبارزه با افسردگی

کسانی که در رژیم غذایی خود از مقدار کمی کربوهیدرات استفاده می‌کنند کمتر دچار افسردگی می‌شوند. کربوهیدرات میزان ماده‌ی سروتونین در مغز را زیاد می‌کند، هورمونی که باعث ایجاد احساس خوب در مغز شما خواهد شد. مقدار کم این ماده روی خلق و خوی شما اثر منفی دارد.

 

میوه و سبزی‌ها

مبارزه با افسردگی

آنتی اکسیدان های میوه‌ها و سبزیجات خطر ابتلا به افسردگی را کاهش  می‌دهند. فولات موجود در این خوراکی‌ها بر روی انتقال‌دهنده‌های عصبی اثر می‌گذارند.

 

ماهی

مبارزه با افسردگی

خوردن ماهی باعث تأمین امگا3 برای بدن شما می‌شود. این ماده در خلق‌وخویتان نقش مهمی دارد و بدن خود آن را نمی‌سازد. امگا3 هورمون‌های دوپامین و سروتونین که کمبودشان باعث افسردگی می شود را زیاد می‌کند.

 

زعفران

مبارزه با افسردگی

زعفران گفته می شود علائم سندروم پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد و دارای اثرات ضد افسردگی است. دانشمندان بر این باورند که این ادویه میزان سروتونین یا انتقال‌دهنده‌ی عصبی خوب در مغز را زیاد می‌کند.

 

نارگیل

مبارزه با افسردگی

استشمام بوی نارگیل می‌تواند به سرعت بر بدن اثر گذاشته و فشارخون را به حالت عادی برگرداند. عطر این میوه میزان هوشیاری فرد را بالابرده و واکنش بدن نسبت به استرس را کاهش می‌دهد.

 

چای

مبارزه با افسردگی

چای اولونگ، سبز یا سیاه می‌تواند ذهن شما را هشیارتر کند. مواد موجود در چای در کنار کافئین به افزایش تمرکز کمک خواهند کرد. روزانه بهتر است 5 یا 6 فنجان کوچک چای بنوشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040