۴ آذر ۱۳۹۵

خوراکی هایی که به سوخت و ساز بدن آسیب می زنند

۴ آذر ۱۳۹۵ 2206 بازدیدکننده 0 نظر
خوراکی هایی که به سوخت و ساز بدن آسیب می زنند در این مقاله می خوانید

چهار دسته مواد خوراکی وجود دارد که باعث کند شدن سوخت و ساز در بدن شما خواهند شد. ...

خوراکی هایی که به سوخت و ساز بدن آسیب می زنند

غذاهای سرخ کردنی

سوخت و ساز بدن

هر زمان که به فکر خوردن خوراکی‌های سرخ کردنی می‌افتید مقدار زیادی کالری و چربی خالص مصرف می‌کنید. این مواد هیچ ماده‌ی غذایی به بدن شما نمی‌دهند و می‌توانند بر سوخت و ساز بدنتان اثرگذار باشند. خوردن چربی زیاد در پنج  روز پشت هم می‌تواند بر سوخت مواد غذایی در بدن اثر بگذارد و حتی  منجر به مقاومت  انسولین در بدن شود.

دفعه‌ی بعدی که هوس خوردن چیزی سرخ‌کرده را داشتید بهتر است به سراغ غذاهای آب پز یا گریل شده بروید. اگر نمی‌توانید با این هوس مبارزه کنید بهتر است در حدی منطقی بخورید و وعده‌های غذایی دیگر روزتان را انتخاب‌هایی سالم تر داشته باشید.

 

لبنیات پرچرب

سوخت و ساز بدن

شاید در لیست خوراکی‌های مورد علاقه‌ی شما لبنیات پرچرب مانند پنیر، بستنی یا میلک شیک نیز باشد. اما باید این بار هم به خاطر چربی مراقب مصرف این مواد باشید. در طول زمان مصرف زیاد لبنیات مشابه غذاهای سرخ‌شده باعث مشکل در سوخت و ساز بدن می‌شود. نیازی نیست این مواد را کاملاً از رژیم غذایی خود حذف کنید، کافی است مراقب باشید در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.

 

مواد قندی

سوخت و ساز بدن

خوردن زیاد کربوهیدرات‌های ساده، خصوصاً قند، می‌تواند باعث مقاومت انسولین شود. در واکنش بدن باید انسولین بیشتری بسازد تا قند خون را به حد عادی برگرداند. قند خون بالا می‌تواند باعث کند شدن سوخت و ساز بدن شده و کاری کند بدن شروع به ذخیره‌ی چربی کند. نتیجه‌ی آن افزایش وزن چشمگیر خواهد بود.

 

آرد سفید

سوخت و ساز بدن

با وجودی که آرد سفید ماده‌ی اصلی بسیاری از خوراکی‌هاست اما برای سوخت و ساز بدن فایده‌ای ندارد. کربوهیدرات‌های فراوری شده مقدار زیادی مواد قندی دارند که این به معنای بالا رفتن قند خون است. بدن این مواد را درست مانند همان خوراکی‌های قندی فراوری می‌کند. بهتر است مصرف آرد سفید را کم کرده و به سراغ غلات بروید که سرشار از فیبر هستند و به هضم غذا کمک کرده و می‌توانند برای کنترل وزن مفید باشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040