۲۲ آبان ۱۳۹۵

با نخوردن وعده های اصلی در بدن چه اتفاقی می افتد

۲۲ آبان ۱۳۹۵ 1617 بازدیدکننده 0 نظر
با نخوردن وعده های اصلی در بدن چه اتفاقی می افتد در این مقاله می خوانید

آیا به فکر کاهش وزن هستید؟ اما می دانید کنار گذاشتن وعده های غذایی اصلی چه تاثیرات بدی بر  بدن شما خواهد داشت؟ ...

با نخوردن وعده های اصلی در بدن چه اتفاقی می افتد

کاهش وزن ناسالم

تغذیه سالم

یکی از رایج‌ترین نتایج کنار گذاشتن وعده‌های غذایی این است که شما کالری دریافتی خود را کم کرده و در نهایت کاهش وزن خواهید داشت. متأسفانه قضیه به همین سادگی نیست. زمانی که شما وعده‌های غذایی اصلی را نمی‌خورید به بدن شوک وارد شده و تمامی غذایی که خورده‌اید را نگه داشته  و به چربی تبدیل می‌کند. این کار با ماهیچه‌های شما شروع خواهد شد. زمان زیاد بدون خوردن غذاهای اصلی باعث فرآیند کاتابولیسم یا سوخت ماهیچه‌ها می‌شود. این آسیب در درازمدت باعث کاهش حجم توده‌ی ماهیچه‌ای شده و ذخیره‌ی چربی در بدن را بالا می‌برد، نتیجه‌ی آن مشکلات متعدد برای سلامت فرد خواهد بود.

 

در نهایت افزایش وزن

تغذیه سالم

زمانی که دوباره شروع به خوردن عادی کنید دچار افزایش وزن به شکل چربی خواهید شد زیرا تنظیمات بدن خودتان را تغییر داده‌اید. کسانی که در طول روز وعده‌ی غذایی اصلی را نمی‌خورند تا عصر چیز بیشتری بخورند می‌توانند دچار حجم توده‌ی بدنی بالاتری شوند. زیاد خوردن باعث بالا رفتن ناگهانی قند خون خواهد شد. برخلاف تصورتان بدن شما به جای اینکه حس بهتری داشته باشد آسیب خواهد دید و خسته‌تر خواهید بود.

 

ذهنتان مانند تلویزیون سیاه سفید می‌شود

تغذیه سالم

شما توانایی خود برای کار کردن درست را از دست خواهید داد و احساس سرگیجه یا عدم تمرکز خواهید داشت. بدن شما برای تأمین توانایی مغز به مواد مغذی نیاز دارد و با مواد قندی، الکترولیت ها و سدیم همه چیز در مغز شما مبهم خواهد بود. ویتامین‌ها و مواد معدنی نقش مهمی در بدن دارند و بدون آن‌ها احساس بیماری خواهید کرد و دچار سردرد یا معده درد و... خواهید شد.

 

دوست دارید رنگ‌پریده دیده شوید؟

تغذیه سالم

کسانی که وعده‌های غذایی اصلی خود را نمی‌خورند ویتامین و مواد معدنی کمتری از نیاز بدن خود دریافت می‌کنند که نه تنها باعث افزایش یا کاهش وزن خواهد شد بلکه درخشندگی و حجم موهای شما و درخشش پوستتان ر از بین می‌برد. اگر در طول روز به اندازه‌ی کافی ویتامین و مواد معدنی دریافت نکنید بدن شما نمی‌تواند بر اثر وعده‌های غذایی ترک شده حتی برخی  ویتامین‌های دریافتی خود را درست استفاده  کند.

 

عوارض شدید برای بدن

تغذیه سالم

باید به یاد داشته باشید نخوردن وعده‌های غذایی اصلی برای کاهش وزن باعث اختلال خوردن در شما خواهد شد. زمانی که شما بدن خود را با نخوردن روزانه‌ی وعده‌های غذایی عادت می‌دهید این برای مغز شما تکرار شده و در نهایت خوردن را دیگر اصلاً جزء اولویت‌های خود قرار نمی‌دهد. کنار گذاشتن گه گاه غذای اصلی باعث عادت شدن آن شده و برای بدن عوارض بدی را در پی خواهد داشت.

 

بنابراین اگر وقت ندارید برای خودتان باید کمی وقت درست کنید – یک برنامه‌ی غذایی برای خود داشته باشید. اگر می‌خواهید از وزنتان کم کنید به باشگاه بروید، چندین وعده‌ی غذایی کوچک در طول روز بخورید و به بدن خود مواد غذایی و انرژی لازم را بدهید. در نهایت خواهید دید در کنار رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه، احساس شادابی و انرژی بیشتری خواهید داشت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040