۱۲ مهر ۱۳۹۵

فیبر را به رژیم غذایی خود بیفزایید

۱۲ مهر ۱۳۹۵ 1349 بازدیدکننده 0 نظر
فیبر را به رژیم غذایی خود بیفزایید در این مقاله می خوانید

با داشتن یک رژیم غذایی مناسب می توانید بهحل مشکل سندروم  روده ی خود کمک کنید. ...

فیبر را به رژیم غذایی خود بیفزایید

سبزیجات بخورید

سبزیجات منیع عالی فیبر هستند. هرچه تنوع مصرف بیشتر باشد ترکیب بهتری از فیبر قابل حل و غیرقابل حل خواهید داشت که هردو برای نرم شدن مدفوع بازم اند. همچنین به دفع بهتر مدفوع از بدن کمک می کند. 

 

به سراغ یک ترکیب گیاهی بروید

سالاد شما باید ترکیبی از کاهو با هویج و تکه های گوجه فرنگی باشد. تغییر در بسته های غذایی مورد استفاده در سالاد ترکیبی غنی از فیبرها را تامین می کند.

 

خوردن میوه درکنار هر وعده ی غذایی

به خوردن یک تکه گریپ فروت در کنار صبحانه یخود فکر کرده اید؟ درست مانند سبزیجات در  مورد میوه ها نیز باید در زنگ و نوع تنوع داشته باشید. سالادی از انبه، پاپایا، کیوی و آناناس انتخابی عالی است. توت های یخ زده را باهم ترکیب کنید و در اسموتی خود بریزید. میوه های خشک شده میان وعده ای لذیذ و ساده هستند.

 

دانه های مفید پیدا کنید

تخم کتان ترکیبی عالی از فیبرهای قابل حل و غیرقابل حل دارند. همچنین منبعی عالی از اسیدهای  چرب امگا3 هستند که برای کاهش التهاب موثر است. نوشیدن یک لیوان آب در کنار خوردن تخم کتان اهمیت زیادی دارد. آب دانه ها را نرم کرده و به فرایند نرم شدن مدفوع در روده ها سرعت می دهد. از این رو برای درمان هردو مشکلات ادرار و مدفوع مفید است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040