۱۵ دي ۱۳۹۴

کدام میوه ها و سبزیجات پروبیوتیک هستند؟

۱۵ دي ۱۳۹۴ 1762 بازدیدکننده 0 نظر
کدام میوه ها و سبزیجات پروبیوتیک هستند؟ در این مقاله می خوانید

روده‌های شما پر از باکتری است. این باکتری‌ها برخی مفید و برخی مضر هستند. بعضی غذاها خاصیت پروبیوتیکی دارند، یعنی باکتری‌های مفید را در روده جایگزین می‌کنند. ...

کدام میوه ها و سبزیجات پروبیوتیک هستند؟

لبنیات

مواد غذایی پروبیوتیک

ماست برای خواص پروبیوتیک خود شهرت زیادی دارد و میکروارگانیسم هایی مانند لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس در طی فرایند تخمیر به فرآورده‌های شیر اضافه می‌شوند.

 

عسل

مواد غذایی پروبیوتیک

عسل دارای قند طبیعی است که می‌تواند در بدن به عنوان پروبیوتیک عمل کند. عسل سطح پروبیوتیک، بیفیدوباکتر و لاکتوباسیلوس ( باکتری‌های مثبت در روده‌ی انسان ) را افزایش می‌دهد.

 

درخت کاغذ

مواد غذایی پروبیوتیک

درخت کاغذ گیاهی از نیوزیلند است که برای خاصیت پروبیوتیکی خود روی عفونت‌های قارچی شهرت دارد. گیاه دارای ماده‌ای به نام پلی گودیال است که با عفونت‌های مخمری مبارزه می‌کند.

 

برگ نعناع

مواد غذایی پروبیوتیک

پروبیوتیک ها به عنوان روشی برای کاهش ناراحتی‌های دستگاه گوارش در بیماران مبتلا به  سندروم روده تحریک‌پذیر پیشنهاد می‌شوند. برگ نعناع تأثیر پروبیوتیکی روی علادم سندروم روده دارد، از جمله کاهش حالت تهوع، انقباض، نفخ و گازهای روده.

 

برگ زیتون

مواد غذایی پروبیوتیک

در ابتدا برگ زیتون توسط مصریان باستان برای خواص دارویی آن استفاده می شده است. این گیاه در سال 1995 با استفاده از آن در پزشکی شهرت یافت. برگ زیتون ممکن است در درمان اختلالات دستگاه گوارش موثر بوده و با بهبود سیستم ایمنی بدن و کاهش اسهال و عفونت‌های مخمری به سلامت فرد کمک کند. با وجود فواید زیاد برگ زیتون هنوز تأثیر آن در درمان اختلالات روده ثابت نشده است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040