۹ دي ۱۳۹۴

7 ماده غذایی برای کمک به ناراحتی های معده

۹ دي ۱۳۹۴ 2015 بازدیدکننده 0 نظر
7 ماده غذایی برای کمک به ناراحتی های معده در این مقاله می خوانید

همه از چیزهایی حرف می‌زنند که برای ناراحتی معده نباید مصرف کنید. اما ما می‌خواهیم روی خوراکی‌هایی تمرکز کنیم که در درمان ناراحتی معده به شما کمک می‌کنند. ...

7 ماده غذایی برای کمک به ناراحتی های معده

نان تست

درمان درد معده

زمانی که معده‌ی شما حساس می‌شود از نان تست استفاده کنید. در ضمن کره نخورید. اگر دوست دارید چیزی روی نانتان بمالید مربا گزینه‌ی مناسبی است.

 

زنجبیل

درمان درد معده

زنجبیل یکی از گیاهانی است که در میان اغلب کشورها برای درمان ناراحتی‌های معده شناخته شده است. ریشه‌ی گیاه برای رفع هرگونه مشکلات معده موثر است. ساده‌ترین راه برای مصرف زنجبیل تهیه‌ی چای زنجبیل است. شما می‌توانید چای کیسه‌ای آماده نیز تهیه کنید اما زنجبیل تازه بهتر است. تنها کافی است زنجبیل را پوست‌کنده، خردکرده و مقداری از آن را در آب داغ بریزید.

 

برنج

درمان درد معده

یکی از چهار ماده‌ی غذایی در رژیم BRAT ( موز، برنج، نان تست و سس سیب ) برنج است که کربوهیدراتی زودهضم بوده و بدون واردکردن فشار زیاد به روده‌ها کالری فراوانی برای بدن تأمین می‌کند. برنج ماده‌ی غذایی خوبی است زیرا نشاسته‌ی آن معده را می‌پوشاند که به رفع ناراحتی معده کمک می‌کند. از آنجایی که غلات در زمان پخت آب زیادی جذب می‌کنند برنج به حفظ رطوبت بدن کمک می‌نماید. سعی کنید از برنج سفید استفاده کنید زیرا برنج قهوه‌ای فیبر زیادی دارد که برای دستگاه گوارشی سنگین است.

 

سیب

درمان درد معده

مواد غذایی به دفع بهتر مواد شیمیایی از دستگاه  گوارش کمک می‌کنند. کلید این کار افزودن کمی فیبر به رژیم غذایی‌تان است. سیب گزینه‌ی مناسبی برای این کار است زیرا فیبر موجود در آن برای بدن غیرقابل‌کنترل نیست. اگر بازهم نگران سنگین بودن این فیبر برای گوارش هستید در ابتدا آن را پوست بکنید.

 

موز

درمان درد معده

زمانی که از ناراحتی معده رنج می‌برید حفظ آب بدن اهمیت زیادی دارد. اما آب به تنهایی شاید کافی نباشد زیرا الکترولیت ندارد. موز راه خوبی برای دریافت این مواد غذایی است. این میوه منبع خوبی از پروتئین بوده و راه مناسبی برای دریافت کالری مورد نیاز دستگاه گوارشی است.

 

آب مرغ

درمان درد معده

شاید فکر کنید سوپ مرغ برای درمان بیماری تأثیر زیادی دارد اما گوشت و سبزیجات آن ممکن است در مراحل اولیه‌ی بهبود برای بدن سنگین باشند. شروع با آب مرغ بهتر است زیرا برای معده مناسب است و به حفظ آب بدن کمک می‌کند. نمک و چربی زیاد می‌توانند مشکلات معده را تشدید کنند. می‌توانید پس از آرام شدن معده به مرور کمی نودل و گوشت به آب مرغتان اضافه کنید.

 

نعناع

درمان درد معده

خواص نعناع بیشتر از خوشبو کردن دهان است. حرکت ماهیچه‌های معده و پیشگیری از اسپاسم از فواید دیگر نعناع هستند که اغلب این دو عامل حالت تهوع می‌باشند. مانند زنجبیل بهترین راه مصرف نعناع ریختن آن در آب جوش و تهیه‌ی چای است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040