۲۰ مهر ۱۳۹۴

خطرات مخفی گریپ فروت

۲۰ مهر ۱۳۹۴ 2674 بازدیدکننده 0 نظر
خطرات مخفی گریپ فروت در این مقاله می خوانید

باوجودی که گریپ‌فروت به دلیل ویتامین c و فیبر انتخاب غذایی سالمی است اما می‌تواند خطرناک هم باشد. به‌خصوص برای افرادی که از برخی داروها استفاده می‌کنند. ...

خطرات مخفی گریپ فروت

رژیم غذایی گریپ‌فروت

عوارض گریپ فروت

خوردن مکرر گریپ‌فروت برای کاهش وزن انتخاب خطرناکی برای سلامت شماست. تنها یک غذا یا یک گروه غذایی نمی‌توانند روشی سالم برای سوزاندن چربی‌ها و کاهش وزن باشند. رژیم غذایی گریپ‌فروت فاقد مواد مغذی لازم و کافی برای بدن است.

 

تداخلات دارویی

عوارض گریپ فروت

گریپ‌فروت و آب گریپ‌فروت هردو روی نحوه‌ی جذب داروها در بدن اثر دارند و لیست داروهای تأثیرپذیر از آن در حال افزایش‌اند. برخی داروها با آب گریپ‌فروت تأثیر درستی در بدن نخواهند داشت.

 

سرطان

عوارض گریپ فروت

مصرف گریپ‌فروت ممکن است خطر سرطان سینه را در میان زنان یائسه افزایش دهد. با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید مصرف گریپ‌فروت برای شما ضرری نداشته باشد. ممکن است گریپ‌فروت با سرطان سینه ارتباط داشته باشد.

 

حساسیت

عوارض گریپ فروت

اسیدسیتریک موجود در گریپ‌فروت ( مانند مرکبات دیگری همچون لیمو و پرتقال ) می‌تواند سبب حساسیت در دهان و گلو شود.

 

تأثیر آب گریپ‌فروت

عوارض گریپ فروت

محققان می‌گویند آب گریپ‌فروت می‌تواند باعث افزایش جذب برخی داروها شده و نتیجه‌ی آن اوردوز ( استعمال بیش‌ازحد دارو ) خواهد بود. به همین دلیل بهتر است داروهای خود را تنها با آب مصرف کنید و در زمان جذب آن‌ها از گریپ‌فروت استفاده نکنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040