۲۵ خرداد ۱۳۹۴

5 ماده ی غذایی که سبب خواب آلودگی می شوند

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ 1951 بازدیدکننده 0 نظر
5 ماده ی غذایی که سبب خواب آلودگی می شوند در این مقاله می خوانید

در این مقاله پنج ماده‌ی غذایی که سبب خستگی و خواب‌آلودگی شما می‌شوند را معرفی کرده‌ایم. ...

5 ماده ی غذایی که سبب خواب آلودگی می شوند

سالاد

مواد غذایی خواب اور

یک سالاد به معنی کمی برگ کاهو، مقداری هویج ... و کمی سس است. خوردن تنها یک‌کاسه سالاد به عنوان غذا به معنای عدم دریافت پروتئین و کربوهیدرات‌ها است و درنتیجه شما کالری کافی دریافت نمی‌کنید تا در ادامه‌ی روز بدنتان سرحال و شاداب باشد.

 

پنیر و ماست

مواد غذایی خواب اور

ناراحت‌کننده اما صحیح است: لبنیات باعث خستگی شما می‌شوند. شاید زمانی که کم سن تر بودید بدون هیچ مشکلی از لبنیات استفاده می‌کردید اما در سنین بالاتر ممکن است بدن پروتئین موجود در لبنیات را نتواند تحمل کند که این موجب خستگی و بی‌رمقی بدن خواهد شد.

بدن اشتباهاً واکنش دفاعی به پروتئین نشان می‌دهد و آنتی‌بیوتیک‌هایی دفاعی می‌سازد که در مقابل پروتئین موجود در لبنیات بسیج می‌شوند. نتیجه‌ی این عمل خستگی بدن است.

 

موز یا آجیل

مواد غذایی خواب اور

دلیلی وجود دارد که برای رفع گرفتگی ماهیچه‌ها موز پیشنهاد می‌شود: موز سرشار از منیزیم است، یک ماده‌ی معدنی که به آرامش و راحتی سلول‌های ماهیچه‌ای کمک می‌کند. یک منبع دیگر برای منیزیم؟ آجیل‌ها، خصوصاً بادام، بادام‌هندی و بادام‌زمینی.

میزان مصرف این دو ماده که منجر به خستگی فرد شود در افراد مختلف متفاوت است اما اگر در زمان مصرف میزان منیزیم بدن شما کم باشد این خستگی سریع‌تر خواهد بود.

 

شام دیروقت در شب قبل

مواد غذایی خواب اور

گاهی روزهای کسل‌کننده به این معنی است که شب قبل پیش از رفتن به رختخواب شام خورده‌اید. همان‌طور که غذای مناسب به شما کمک می‌کند خوابی راحت و عمیق داشته باشید انتخاب نامناسب غذا نیز موجب خواب بد شب خواهد شد. درنتیجه روز بعد خسته و خواب‌آلود خواهید بود. اگر دو ساعت قبل از خواب غذایی اسیدی بخورید غذا در شکم شما باقی‌مانده و سبب بازگشت اسید به مری خواهد شد.  

 

زیاده‌روی در غذاهای شیرین یا چرب

مواد غذایی خواب اور

اگر یک رژیم غذایی کم شکر و کم‌چربی دارید معده‌ی شما آنزیمی که برای هضم شکر و چربی است را کمتر تولید می‌کند. این تنها به معنای مشکل گوارشی نیست بلکه متعاقب آن سطح انرژی در بدن شما کاهش می‌یابد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040