۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴

حتی در رستوران غذایی سالم مصرف کنید

۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ 2331 بازدیدکننده 0 نظر
حتی در رستوران غذایی سالم مصرف کنید در این مقاله می خوانید

مشکل اینجاست می‌خواهیم همه‌ی غذایمان را بخوریم اما چرا رستوران‌ها بگویند یک وعده‌غذای ما چقدر باید باشد؟ به‌جای تمیز کردن تمام بشقاب بدون فکر کردن، نکات زیر را امتحان کنید تا وعده‌ی غذایی بدون کالری داشته باشید.   ...

حتی در رستوران غذایی سالم مصرف کنید

نصف غذا را بخورید.

 

زمانی که در رستوران غذایی سفارش می‌دهید قبل از آنکه آن را جلوی خود بگذارید نصف غذا را همان اول در یک ظرف بریزید که به خانه ببرید. با این روش می‌توانید بدون خوردن کالری زیاد تمام ظرف غذای خود را بخورید.

 

برنامه‌ای برای سفارش غذا داشته باشید

 

بسیاری از پیش‌غذاها مانند یک غذای کامل هستند بنابراین اگر با کنترل میزان غذای خود مشکل‌دارید انتخاب مناسبی می‌باشند. چیزی که دارای سبزیجات بوده و سرخ شدنی نیست انتخاب کنید، مانند بشقاب سبزیجات یا سالاد.

 

سس را در کنار غذای خود داشته باشید

 

با این روش می‌توانید مقدار سس روی غذای خود را کنترل کنید. این روش کمی کنترل بیشتر روی سس مصرفی به شما می‌دهد.

 

غذاهایی که زیاد ادویه‌دارند سفارش دهید

غذاهایی که پر ادویه هستند را انتخاب کنید. اگر از غذاهای تند لذت می‌برید انتخاب خوبی هستند، زیرا سبب می‌شوند زیاد نخورید.

 

زیاد سبزیجات مصرف کنید

 

سبزیجات همیشه انتخاب هوشمندانه‌ای هستند، خصوصاً به‌جای غذاهای سرخ‌شده یا خامه‌ای. سوپ سبزیجات، سالاد یا سبزیجات سرخ‌کرده – همگی این‌ها انتخاب‌های بهتری از غذاهای خامه‌ای، نشاسته‌ای و پر غلات هستند.

 

داشتن برنامه‌ریزی

اگر می‌دانید که شب را با دوستان خود به رستوران رفته و زیاد خواهید خورد می‌توانید شب قبل و صبح آن روز کمتر بخورید. با این روش به خودتان اجازه می‌دهید بدون احساس گناه در شام خود زیاده‌روی کنید.

 

ریخت‌وپاش نکنید

به‌بیان‌دیگر نوشیدنی،  دسر و پیش‌غذای پرکالری سفارش ندهید. تنها یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و از آن لذت ببرید. با این حقه همچنان غذا برای شما لذت دارد، بدون اینکه زیاد شکم خود را پرکرده باشید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040