۱۰ دي ۱۳۹۴

نشانه های مشکلات قلبی که نباید به آن بی توجه بود

۱۰ دي ۱۳۹۴ 1864 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه های مشکلات قلبی که نباید به آن بی توجه بود در این مقاله می خوانید

بیماری‌های قلبی می‌توانند کشنده باشند زیرا اغلب افراد علائم اولیه‌ی آن را تشخیص نمی‌دهند. در نتیجه تا زمانی که دیگر دیر شده است به  دنبال  درمانی نمی روند. ...

نشانه های مشکلات قلبی که نباید به آن بی توجه بود

فاکتورهای خطرناک در مشکلات قلبی

توجه به هرگونه علامتی که ممکن است نشان‌دهنده‌ی مشکلات قلبی باشد اهمیت زیادی دارد. منتظر نمانید تا علائم خودشان برطرف شوند- نزد پزشک بروید تا آزمایش انجام داده و مشکل شما را تشخیص داده و درمان کند.

 

نگرانی

علائم مشکلات قلب

حسمی کنید یک نرس و دل‌شوره‌ی ناگهانی در شما به وجود آمده و همراه با آن تنگی نفس، درد در قفسه‌ی سینه، سرگیجه و تپش قلب دارید.

 

ناراحتی در قفسه‌ی سینه

علائم مشکلات قلب

زمانی که درد سینه‌ی شما با قلب ارتباط دارد درد اغلب در زیر استخوان سینه بوده و به سمت چپ تیر می‌کشد. شما ممکن است فشار شدید روی سینه‌ی خود حس کرده و یا تنها کمی حس فشار و ناراحتی داشته باشید.

 

سرفه

علائم مشکلات قلب

در مشکلات قلبی مایعات ممکن است در شش‌ها جمع شده و سبب سرفه‌های مداوم یا خس‌خس در سینه شود. گاهی این سرفه ممکن است کمی خلط خونی همراه داشته باشد.

 

سرگیجه

علائم مشکلات قلب

حملات قلبی و نامنظمی در ضربان قلب می‌تواند سبب سرگیجه، سبکی سر و حتی غش کردن شود.

 

خستگی

علائم مشکلات قلب

گاهی خصوصاً خانم‌ها روزهای قبل از بروز حمله‌ی قلبی احساس خستگی شدید در طول روز دارند. کارکرد نادرست قلب می‌تواند سبب خستگی در تمام مدت شود.

 

حالت تهوع و کاهش اشتها

علائم مشکلات قلب

حالت تهوع، مشکلات گوارشی و یا تورم شکم می‌تواند بر اثر حمله‌ی قلبی باشد. گاهی گردش خون ضعیف بر اثر رگ‌های مسدود شده و یا کارکرد ضعیف قلب می‌تواند منجر به بروز این علائم شود.

 

درد در بخش‌های دیگر بدن

علائم مشکلات قلب

با وجودی که درد قفسه‌ی سینه نشانه‌ی رایج در حملات قلبی است اما درد ممکن است در بخش‌های دیگر بدن نیز احساس شود. افراد بسیاری در زمان حملات قلبی تجربه‌ی احساس درد در سینه و گسترش آن به سمت شانه‌ها، بازو، گردن، فک یا شکم را داشته‌اند.

 

ضربان قلب سریع یا نامنظم

علائم مشکلات قلب

برای ضربان قلبی که اغلب اوقات نامنظم است دلیل زیادی برای نگرانی وجود ندارد. اما اگر ضربان قلب خیلی سریع یا نامنظمی دارید این می‌تواند علامت هشداردهنده‌ی حمله‌ی قلبی، مشکلات قلب یا  آریتمی قلب ( نامنظمی ضربان قلب ) باشد. گاه این ضربان با ضعف، سرگیجه یا تنگی نفس همراه است.

 

تنگی نفس

علائم مشکلات قلب

در زمان حمله‌ی قلبی مایعات ممکن است درون شش‌ها ریخته و سبب تنگی نفس شوند. حتی در زمان استراحت فرد احساس تنگی نفس دارد.

 

تعریق

علائم مشکلات قلب

تعریق فراوان زمانی که تب ندارید و یا در محیط گرمی نیستید، خصوصاً اگر با علائم دیگری مانند سبکی سر، تنگی نفس، حالت تهوع و یا درد در سینه همراه باشد، می‌تواند نشانه‌ی حمله‌ی قلبی باشد.

 

ورم

علائم مشکلات قلب

زمانی که قلب ضعیف می‌شود خون کمتری را به طور موثر می‌تواند پمپ کند. این امر سبب نگهداری آب در بدن می‌شود که نتیجه‌ی آن ورم در شکم یا بخش‌های پایینی بدن است. کارکرد نادرست قلب باعث کاهش اشتها و افزایش وزن ناگهانی نیز می‌شود.

 

ضعف

علائم مشکلات قلب

ضعف شدید وبی دلیل می‌تواند نشانه‌ای از نزدیکی وقوع حمله‌ی قلبی باشد. قلب نمی‌تواند خون به اندازه‌ی نیاز بدن بفرستد. خون به اعضای حیاتی فرستاده می‌شود مانند قلب، شش‌ها و مغز و از ماهیچه‌های دیگر دور می‌ماند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040