۲۰ خرداد ۱۳۹۷

راهنمایی برای زایمان آسان تر

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ 301 بازدیدکننده 0 نظر
راهنمایی برای زایمان آسان تر در این مقاله می خوانید

از ورزش  گرفته تا آب‌درمانی، این‌ها راهنمایی هستند که کمک می‌کنند برای این روز بزرگ آماده شوید.   ...

راهنمایی برای زایمان آسان تر

حفظ تناسب‌اندام

زنان بارداری که تناسب‌اندام خود را حفظ می‌کنند زایمان کوتاه‌تری دارند. تناسب‌اندام مقاومت بدن را بالا برده و بهتر می‌توانید با زایمان کنار آمده و احتمال نیاز به مصرف دارو کمتر می‌شود. پیاده‌روی، شنا یا شرکت در کلاس‌های ورزشی بارداری اهمیت زیادی دارند، البته با اجازه‌ی پزشک.

 

 

شرکت در کلاس‌های زایمان

آشنا کردن خودتان با مراحل زایمان و تمرین کردن راهکارهای آرام شدن، قبل از زایمان می‌تواند به شما کمک کند در زمان زایمان استرس کمتری داشته و این کار را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. در اطراف محل زندگی خود یک کلاس مناسب برای آمادگی زایمان پیدا کنید.

 

 

حواستان را پرت کنید

برای کسانی که تجربه اولشان در زایمان است زمان زایمان متوسط حدود 12 تا 14 ساعت خواهد بود. بنابراین زمانی که انقباضات شروع شدند - شما ابتدا آن‌ها را در کمر یا پایین‌تر حس می‌کنید – سعی کنید خونسرد بمانید. اگر از همان اول نگران شوید و سعی کنید انقباضات را شمرده و نفس بگیرید در مراحل آخر کم می‌آورید. خودتان را با  کارهای دیگر مشغول کنید. کمی پیاده‌روی کنید، دوش بگیرید یا یک کیک بپزید. هر کاری که شما را آرام می‌کند کمک خواهد کرد کارها سریع‌تر پیش بروند.

 

 

با دقت بخورید

یک میان وعده‌ی سبک در مراحل اولیه‌ی زایمان و زمانی که هنوز در خانه هستید انرژی شما را حفظ می‌کند. از خوردن غذاهای چرب یا غذاهایی که سخت هضم می‌شوند خودداری کنید زیرا پر بودن شکم می‌تواند باعث حالت تهوع و استفراغ در مراحل آخر زایمان شود. انقباضات ماهیچه‌ها و نفس کشیدن سریع در طول زایمان می‌تواند باعث شود به سرعت مایعات بدن را از دست دهید. دو برابر کردن مصرف آب می‌تواند زایمان را تا یک ساعت کوتاه‌تر کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040