۱۲ خرداد ۱۳۹۷

سرگیجه در بارداری: علل و پیشگیری

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ 284 بازدیدکننده 0 نظر
سرگیجه در بارداری: علل و پیشگیری در این مقاله می خوانید

احساس سرگیجه یا سبک شدن سر در طول بارداری اغلب متداول است. اغلب علت تغییرات سیستم قلبی عروقی و گردش خون در بارداری است.   ...

سرگیجه در بارداری: علل و پیشگیری

علت سرگیجه در بارداری

زمانی که باردار می‌شوید بدن شروع به تولید خون بیشتر می‌شود، ضربان قلب بالاتر می‌رود و فشارخون بیشتر مواقع بالاتر می‌رود. تمامی تغییرات هورمونی و فیزیکی برای بدن می‌توانند سخت بوده و نیاز به منابع و جریان خون دارای اکسیژن بیشتری دارند. متأسفانه در نتیجه‌ی این‌ها جریان خون به مغز کمتر می‌شود و نتیجه سرگیجه است یا حتی احساس اینکه در حال غش کردن هستید.

 

 

پیشگیری از سرگیجه در بارداری

دراز کشیدن به پشت

اگر به پشت دراز می‌کشید جریان خون ساکن شده و در بدن درست جریان نمی‌یابد. نتیجه احتمال بیشتر سرگیجه در زمان ایستادن است.

 

 

خنک ماندن

اگر دمای بدن شما بالا است بیشتر بدنتان مستعد سبک شدن سر خواهد شد و در ترکیب با فشارخون پایین یا قند خون کم نتیجه می‌تواند به سادگی منتهی به سرگیجه شود. در کنار خود همیشه آب خنک و دستگاه خنک‌کننده‌ی هوا داشته باشید، خصوصاً در روزهای گرم سال.

 

 

ایستادن

اگر سریع بلند شوید جاذبه‌ی زمین می‌تواند جریان خون مغز شما را بگیرد و بدون برگشت سریع خون جایگزین کافی، نتیجه احساس سرگیجه خواهد بود. آرام بایستید تا بدن زمان داشته باشد تا به موقعیت جدید واکنش نشان دهد.

 

 

خوردن

شما برای تامین نیازهای روزانه ی خود و نوزادتان نیاز به خوردن غذای کافی دارید. گرسنگی یکی از علل اصلی سرگیجه در زنان باردار است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040