۵ خرداد ۱۳۹۷

راه هایی برای افزایش باروری 2

۵ خرداد ۱۳۹۷ 432 بازدیدکننده 0 نظر
راه هایی برای افزایش باروری 2 در این مقاله می خوانید

اگر قصد دارید بچه‌دار شوید این‌ها راه‌های ساده‌ای هستند که می‌توانند به شما کمک کنند.   ...

راه هایی برای افزایش باروری 2

مواظب محل کار باشید

رادیواکتیو، نیتروس اکسید و برخی مواد شیمیایی صنعتی می‌توانند چرخه‌ی قاعدگی را تحت تأثیر قرار داده و باروری را کاهش دهند. بنابراین نیازی به گفتن نیست که اگر در جایی کار می‌کنید که مواد شیمیایی خطرناک وجود دارد باید مراقب باشید. در صورت امکان از وسایل محافظ استفاده کنید.

 

 

سیگار ممنوع است

سموم سیگار نه تنها به تخمک زنان آسیب می‌زند بلکه با فرایند باروری و آزاد شدن تخمک تداخل دارد و باعث پیر شدن تخمک‌ها نیز می‌شود. این یعنی تخمک‌های یک زن 35 ساله مانند یک زن 42 ساله عمل می‌کند و یعنی باروری کمتر. سیگار کشیدن می‌تواند به باروری شما آسیب دائمی زند، اما با ترک سیگار مقداری از عملکرد تخمدان‌ها برمی‌گردد.

 

 

چرخه‌ی خود را بشناسید

یک چرخه‌ی قاعدگی عادی بین 21 تا 35 روی طول می‌کشد. اگر چرخه‌ی شما طولانی‌تر است می‌توانید تصور کنید کمتر تخمک‌گذاری می‌کنید و باید نزد پزشک متخصص بروید. زمانی که بدن در حال تخمک‌گذاری باشد باید مرتباً رابطه داشته باشید.

 

 

مواظب لوبریکانت ها باشید

برخی لوبریکانت های جنسی می‌توانند رسیدن اسپرم به هدف برای باروری تخمک را دشوارتر سازد. اما از برخی لوبریکانت های طبیعی باید اجتناب کنید. بهتر است از محصولاتی که اسپرم‌ها را از بین  نمی‌برند تهیه نمایید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040