۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷

نکاتی در مورد نوزادان تازه متولد شده

۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ 727 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی در مورد نوزادان تازه متولد شده در این مقاله می خوانید

این ها نکاتی پایه ای هستند که در مورد نوزاد خود باید بدانید. ...

نکاتی در مورد نوزادان تازه متولد شده

شاید کمی جالب به نظر برسد

شاید سر نوزاد شما در طول سفر او از کانال زایمان کمی فشرده شده باشد. همچنین او دارای چشم‌های پف کرده بوده و اغلب زمان چشم‌هایش بسته است. به‌هرحال او نه ماه را درون رحم گذرانده. اما به‌زودی همان کودک زیبایی که در ذهنان داشتید را خواهید دید.

 

 

استفاده از اسفنج حمام تا زمان افتادن بند ناف

هرچه بند ناف را خشک نگه‌دارید زودتر می‌افتد، اغلب تا دو هفته بعد. کودک تازه متولد شده زیاد کثیف نمی‌شود. اگر بند ناف خیس شد بگذارید خشک شود. چنانچه در زمان افتادن بند ناف کمی در اطراف آن خونریزی دیدید نترسید. خونریزی خفیف عادی است.

 

 

دست زدن به نقطه‌ی نرم سر

از این نقطه‌ی نرم نترسید. این نقطه بخش باز شده‌ای از جمجمه است که به کودک اجازه می‌دهد  از  کانال زایمان عبور کند. نیازی به نگرانی نیست. شما می‌توانید به این نقطه و موهای اطراف آن دست بزنید. شاید این نقطه‌ی نرم دارای ضربان باشد زیرا دقیقاً روی رگ‌هایی قرار دارد که مغز را می‌پوشانند.

 

 

مقدار کافی غذای نوزاد

کودک هر دو یا سه ماه باید غذا بخورد – اما کمی سخت است به او بدانید چقدر شیرمی خواهد. وزن نوزاد بهترین شاخص برای روزهای اولیه است. یک نوزاد تازه متولد شده در ابتدا 5 تا 8 درصد از وزن خود را در هفته‌های اول از دست می‌دهد اما باید آن را در هفته‌ی دوم برگرداند. تعداد پوشک‌ها می‌تواند یک شاخص باشد. در پنج روز اول این برنامه زیاد قانونی ندارد اما بعد از آن در طول روز پنج یا شش پوشک خیس دیده و حداقل یک یا دو بار مدفوع می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040