۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷

پایه های یک خواب خوب در بارداری

۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ 211 بازدیدکننده 0 نظر
پایه های یک خواب خوب در بارداری در این مقاله می خوانید

بارداری با سختی‌های خودش همراه است. در این دوران شاید یک خواب خوب را فراموش کرده باشید. اما این راه‌ها به شما کمک خواهند کرد.   ...

پایه های یک خواب خوب در بارداری

کم کردن کافئین و نوشیدنی‌ها

نوشیدنی‌ها و غذاهای دارای کافئین را کنار بگذارید، مانند قهوه، چای، نوشابه و شکلات. در تمام طول بعدازظهر سراغ این خوراکی‌ها نروید. همچنین سعی کنید صبح‌ها بیشتر آب بنوشید و عصرها کمتر. با این کار در طول شب نیاز کمتری به دستشویی خواهید داشت. از خوردن غذاهای سنگین یا تند قبل از خواب خودداری کنید.

 

 

استراحت میان‌روز

یک خواب کوتاه سی تا شصت دقیقه‌ای در روز باعث سرحال شدن شما، هشیار شدن حافظه و کاهش احساس خستگی خواهد شد. اما زمان این خواب را خوب تنظیم کنید. خوابیدن دیرهنگام در بعدازظهر باعث تداخل در خواب شب شما خواهد شد.

 

 

دیروقت ورزش نکنید

ورزش خود را در ابتدای روز انجام دهید تا به بدن زمان لازم برای آرام شدن را بدهید. ورزش کردن نزدیک به زمان خواب می‌تواند باعث سرحال شدن شما شده و حتی با تداخل در چرخه‌ی خواب عادی بدن باعث بی‌خوابی شود. سعی کنید ورزش خود را حداقل سه تا چهار ساعت قبل از زمان خواب به پایان رسانده باشید.

 

 

تمرین تکنیک های ریلکسیشن

سعی کنید این تکنیک‌ها مانند تنفس عمیق یا آرام کردن ماهیچه‌ها را یاد بگیرید. اجازه ندهید نگرانی‌های روزانه شما را الآن مضطرب کند. می‌توانید یک‌قلم و کاغذ نزدیک خود داشته باشید. نوشتن در نیمه‌ی شب شاید بتواند نگرانی شما را از کارهای فردا کمتر کند. اگر نوشتن بیشتر باعث استرستان خواهد شد لیست تمام سؤالات، نگرانی‌ها و  کارهایی که باید انجام دهید را یک ساعت قبل از خواب آماده کنید. سپس سعی کنید تمام آن‌ها را تا صبح فردا از ذهنتان بیرون بریزید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040