۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷

خطرات اضافه وزن زیاد در بارداری

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ 242 بازدیدکننده 0 نظر
خطرات اضافه وزن زیاد در بارداری در این مقاله می خوانید

نگاهی به خطرات اضافه‌وزن زیاد در بارداری شما را هشیار خواهد کرد. در طول این مدت همیشه این‌ها را به یاد داشته باشید. ...

خطرات اضافه وزن زیاد در بارداری

مشکلات بیشتر در بارداری

همه‌ی زنان علائم آزاردهنده‌ی بارداری را تجربه نخواهند کرد، از جمله رگ‌های واریسی، مفاصل دردناک و سوزش معده. اما کسانی که وزن زیاد اضافه می‌کنند به احتمال بیشتری دچار مشکل خواهند شد. وزن زیاد باعث وارد شدن فشار بر بدن می‌شود و جریان خون و مایعات را به اطراف دشوار کرده و خارج شدن آن‌ها از بدن نیز سخت خواهد شد. این می‌تواند محرکی برای  گرفتگی عضلات پا،  هموروئید، کمردرد، خستگی و .. باشد.

 

 

احتمال بیشتر ابتلا به دیابت

زنانی که زیاد وزن اضافه می‌کنند بیشتر در خطر دیابت بارداری هستند، شرایط خطرناکی که در آن بدن نمی‌تواند انسولین کافی بسازد تا سطح گلوکوز خون در تعادل بماند. تشخیص دیابت بارداری شما را در خطر ابتلا به آن در بارداری بعدی و ابتلا به دیابت نوع 2 در آینده قرار می‌دهد.

 

 

مشکلات در زمان زایمان

اضافه‌وزن زیاد اغلب باعث بزرگ شدن جنین می‌شود. داشتن نوزاد بزرگ‌تر لزوماً چیز بدی نیست اما می‌تواند زایمان را سخت‌تر کند. نوزادان بزرگ اغلب برای بیرون آمدن طبیعی وضعیت سختی داشته و ممکن است نیاز به سزارین ایجاد شود. داشتن نوزاد سنگین‌تر می‌تواند با شرایطی همراه باشد که شانه‌ها بزرگ‌تر از سر هستند و این زایمان طبیعی را بسیار دردناک و حتی غیرممکن می‌سازد.

 

 

مضرات برای نوزاد

مادری که دارای اضافه‌وزن باشد به احتمال بیشتری نوزاد چاقی خواهد داشت که بیشتر در خطر دیابت و چاقی در دوران کودکی و بعدازآن است.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040