۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷

آموزش تمیز کردن اتاق به کودکان

۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ 284 بازدیدکننده 0 نظر
آموزش تمیز کردن اتاق به کودکان در این مقاله می خوانید

این نکات کمک می‌کنند به کودک خود با روشی صحیح مرتب کردن اتاقش را آموزش دهید، نه با دعوا کردن. ...

آموزش تمیز کردن اتاق به کودکان

از سن کم شروع کنید

اگر تا ده ساله شدن کودکتان منتظر بمانید تلاش برای ایجاد این عادت در او سخت خواهد بود. ایجاد یک عادت جدید در کودک ده ساله بدون مبارزه سخت خواهد بود. بهتر است از سنین کمتر شروع کنید، حتی از نوزادی. این حرف بدین معنا نیست که کودک چهار ماهه‌ی شما باید وسایلش را جمع کند بلکه با بلند گفتن کارها برای او ذهنش را با آن‌ها آشنا سازید.

 

 

اجازه دهید کمک کنند

شما احتمالاً انتظار دارید کودکتان یک روز بتواند مستقل زندگی کند بنابراین اشتباه متداول انجام دادن همه‌ی کارها برای کودک را مرتکب نشوید، کارهایی که خود او به سادگی می‌تواند از عهده‌ی آن بربیاید. اگر کودک شما به سنی رسیده که می‌تواند راه برود پس خواهد توانست عروسکش را به تختخوابش ببرد یا اینکه وسایل بازی را در جعبه‌اش بگذارد یا لباس‌های کثیفش را در جای مخصوص قرار دهد. کودکان بزرگ‌تر می‌توانند تختشان را مرتب کنند یا اسباب‌بازی‌ها را به کمد برگردانند. بگذارید کودک خودش  لباس‌های کمدش را تا کند.

 

 

آماده کردن وسایل مناسب

نمی‌توانید از کودک خود انتظار داشته باشید کارها را بدون داشتن ابزار مناسب درست انجام دهد. شما باید با انجام چند نکته‌ی زیر کار را برای کودک ساده و ممکن سازید:

 

 

آماده کردن یک جعبه بزرگ برای اسباب‌بازی

قفسه‌های باز برای اسباب‌بازی‌های کوچک یا جعبه کوچک برای وسایل کارهای دستی

یک رخت‌آویز کوتاه برای لباس‌های روزانه

یک کمد برای تا کردن لباس‌های دیگر

 

 

ساده کردن کار با برچسب‌گذاری

یک برچسب می‌تواند برای کودک شما بسیار مفید باشد. شما می‌توانید روی تمامی جعبه‌های پلاستیکی، کشوها، قفسه‌ها و هر چیز دیگری برچسب بزنید تا کودک بفهمد هر چیزی را کجا بگذارد. اگر هنوز کودکتان بلد نیست بخواند شما می‌تواند با استفاده از برچسب‌های عکس‌دار به او کمک کنید. این کار به کودک شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040