۱۵ بهمن ۱۳۹۶

تاثیر ویتامین های قبل از بارداری بر بدن 2

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ 592 بازدیدکننده 0 نظر
تاثیر ویتامین های قبل از بارداری بر بدن 2 در این مقاله می خوانید

یک رژیم غذایی سالم کلید بارداری سالم است. ویتامین‌های قبل از بارداری برای تأمین نیازهای غذایی زنان باردار تهیه‌شده‌اند. ...

تاثیر ویتامین های قبل از بارداری بر بدن 2

احتمال کاهش خطر مشکلات بارداری

ویتامین‌های پیش از تولد نه‌تنها خطر نقایص زمان تولد را کاهش می‌دهند بلکه می‌توانند خطر بسیاری از مشکلات بارداری را کاهش دهند، مانند زایمان زودرس یا داشتن نوزاد با وزن کم. مصرف داروهای پیش از بارداری با درست کردن نیازهای غذایی مادر و کودک به پیشگیری از مشکلات کمک می‌کنند.

 

 

مراقبت از سلامت مادر

زمانی که یک زن باردار می‌شود بدن او اولویت مواد غذایی را برای رشد نوزاد قرار می‌دهد. این یعنی اگر یک مادر رژیم غذایی ایده آل نداشته باشد شاید بتواند نوزاد سالمی به دنیا بیاورد اما با نداشتن ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی برای هردو نیازهای غذایی مادر برآورده نمی‌شود و او آسیب می‌بیند.

 

 

بهبود مواد غذایی در طول شیردهی

حتی پس از تولد نوزاد رژیم غذایی شیردهی مادر اهمیت زیادی دارد. مواد غذایی لازم در طول شیردهی نسبت به بارداری بسیار زیاد می‌شوند. مادران شیرده به آهن، کلسیم و ویتامین c بیشتری از زنان باردار نیاز دارند. همچنین آن‌ها باید آب بیشتری بنوشید و کالری بیشتری بخورند تا به تولید شیر کافی برای کودک در حال رشد کمک کند.

 

 

شاید باعث ناراحتی‌های گوارشی شود

حالت تهوع و  بیماری صبحگاهی را بسیاری از زنان در بارداری تجربه می‌کنند و این وضعیت شاید با آهن و ویتامین‌های B در برخی مکمل‌های غذایی بدتر شود. علاوه بر حالت تهوع، آهن می‌تواند باعث یبوست نیز گردد. اگر مشکل یبوست دارد شاید باید ویتامینی با آهن کمتر بخورید. اگر به دنبال یک ویتامین خوب برای قبل از بارداری خود هستید از پزشک خود سؤال کرده یا از دوستان کمک بخواهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040