۲۶ دي ۱۳۹۶

زمان زایمان چه اتفاقی در بدن می افتد 2

۲۶ دي ۱۳۹۶ 603 بازدیدکننده 1 نظر
زمان زایمان چه اتفاقی در بدن می افتد 2 در این مقاله می خوانید

زایمان نوزاد یکی از عجیب‌ترین و البته دردناک‌ترین کارهایی است که بدن زن می‌تواند انجام دهد.  در این زمان بدن دچار تغییراتی خواهد شد. ...

زمان زایمان چه اتفاقی در بدن می افتد 2

خارج شدن مخاط

در حالت عادی در زمان بارداری یک لایه مخاط  روی دهانه‌ی رحم را می‌پوشاند و به رحم کمک می‌کند از نوزاد مقابل عفونت محافظت نماید. با نزدیک شدن به زایمان این مخاط نرم شده و از دهانه‌ی رحم جدا می‌شود. اگر این ماده قبل از زایمان خارج نشود در حین زایمان مقدار زیادی مخاط بیرون خواهد آمد.

 

 

خون از دست می‌دهید

جفت مقدار زیادی خون در خود دارد و در زمان زایمان خون زیادی از دست می‌رود و به همین علت است که در طول بارداری بدن مایعات زیادی تولید می‌کند تا برای این فرایند آماده شود. همچنین با خارج شدن جفت بعد از زایمان نیز مقداری خون خارج خواهد شد.

 

 

ناپدید شدن دهانه‌ی رحم

در زمان زایمان دهانه‌ی رحم کارهای جالبی انجام می‌دهد، از جمله حرکت کردن، نازک شدن و حتی  ناپدید شدن! در زمان زایمان جای دهانه‌ی رحم از حالت خلفی به حالت قدامی واژن تغییر می‌کند. سپس این دهانه نازک شده و اجازه می‌دهد سر نوزاد از رحم عبور نماید.

 

 

کشیده شدن واژن

درست مانند تغییرات دهانه‌ی رحم در طول زایمان واژن نیز در زمان تولد نوزاد مقدار زیادی کشیده خواهد شد. در طول زایمان واژن کشیده می‌شود تا به خارج شدن نوزاد کمک کند و با زیاد کردن مقدار مایع لوبریکانت بدن نوزاد به بیرون رانده می‌شود. اگر نگران هستید بعد از زایمان چه اتفاقی برای واژن شما می‌افتد باید بدانید دیگر به حالت قبل کاملاً برنمی‌گردد اما به‌تدریج بهبود یافته و تورم آن گم خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040