۱۴ دي ۱۳۹۶

صحبت در مورد جنسیت با کودک

۱۴ دي ۱۳۹۶ 583 بازدیدکننده 0 نظر
صحبت در مورد جنسیت با کودک در این مقاله می خوانید

مسلماً کودک شما در مورد جنسیت و کارهای مربوطه سؤالات زیادی دارد. رفتار هوشمندانه‌ی شما نقش مهمی خواهد داشت. ...

صحبت در مورد جنسیت با کودک

جواب‌هایی ساده و کوتاه بدهید

زمانی که کودک شما می‌پرسد" آیا پسرها می‌توانند آرایش کنند " یا "دخترها می‌توانند مدل موی پسرانه داشته باشند " یک جواب ساده تنها چیزی است که نیاز دارید. مثلاً به آن‌ها بگویید " بیشتر پسرها آرایش نمی‌کنند اما برخی شاید این کار را انجام دهند. بین افراد مختلف تفاوت‌های زیادی وجود دارد، اما این کار زیاد جالبی نیست. "

 

 

تضادهای آگاهانه

برای فرزند خود مثال‌هایی از افرادی را بیاورید که الگوی ثابت را شکسته‌اند. مثلاً زمانی که پسر کوچک شما مدام می‌گوید " دخترها به‌اندازه‌ی پسرها شجاع نیستند، این‌طور نیست؟" وقت آن رسیده زندگینامه‌ی یک زن شجاع را کمی برای او بگویید. به‌جای فوتبال یا باله کودکان را بیشتر به سمت فعالیت‌هایی بکشید که جدا از جنسیت هستند، مانند هنرهای رزمی، تنیس، شنا، دو، دوچرخه‌سواری، هنر و ...

 

 

طرز فکر خود را کنار بگذارید

اغلب ما از روی عادت برای پسرها وسایل ورزشی و برای دختران اسباب‌بازی‌های هنری و عروسک می‌خریم. بهتر است این طرز فکر را کنار گذاشته و سراغ اسباب‌بازی‌هایی بروید که جدا از جنسیت هستند، مانند انواع مختلف لگوها.

 

 

اصلاح وظایف

والدین و مربیان باید به روش‌های سنتی که کودکان را مجبور به کار بر اساس جنسیت خود می‌کرد دقت داشته باشند . دخترها هم می‌توانند زباله‌ها را بیرون ببرند و پسرها هم می‌توانند ظرف‌ها را بشویند. بگذارید هردو دختران و پسران  بدانند اشکالی ندارد احساسات خود را بیان کرده و زمانی که ناراحت‌اند گریه کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040