۱۸ آذر ۱۳۹۶

پوره میوه برای کودک هفت ماه

۱۸ آذر ۱۳۹۶ 494 بازدیدکننده 0 نظر
پوره میوه برای کودک هفت ماه در این مقاله می خوانید

کودک شما برای رشد و سلامت خود به میوه نیاز دارد. با تهیه پوره های لذیذ کودک را تشویق به مصرف میوه کنید. ...

پوره میوه برای کودک هفت ماه

در ابتدا از بین میوه‌ها آن‌هایی که رسیده و شیرین هستند را جدا کنید. میوه‌ها را خوب شسته  و پوست و هسته‌ی آن‌ها را جدا نمایید. حالا میوه‌ها را تکه‌های ریز کرده و در یک قابلمه بریزید. آب یا آب سیب رقیق‌شده به میوه‌ها بیفزایید. به ازای یک سوم لیوان آب یک لیوان قطعات میوه باید باشند.

 

 

پوره میوه

اگر میوه‌ها خوب رسیده‌اند لازم نیست آب یا آب‌میوه را اضافه کنید. درب قابلمه را بسته و بگذارید برای ده دقیقه تا یک ربع روی حرارت ملایم با بخار بپزند. حالا تکه‌های میوه‌ی پخته شده را داخل مخلوط‌کن ریخته و بگذارید به شکل پوره‌ای نرم شوند.

 

 

در هفته‌های اول یا دوم که شروع به دادن غذای کمکی به کودک کرده‌اید میوه را بپزید تا به شکل کمپوت شود اما بعد از آن می‌توانید بدون اینکه میوه پخته شده باشد آن را به شکل پوره درآورید. میوه‌ی نپخته مواد مغذی خود را بهتر حفظ می‌کند. در هفته‌های بعدی برای غلیظ‌تر شدن پوره می‌توانید کمی حریره‌ی برنج به  پوره‌ی میوه‌ی خود اضافه کنید. همچنین می‌توان دو نوع میوه را با هم ترکیب کرد، مثلاً سیب و گلابی.

 

 

پوره میوه

برای تهیه‌ی پوره‌ی موز در ابتدا نصف موز را تکه‌تکه کرده و سپس با چنگال له کنید. حالا آن را داخل  مخلوط‌کن ریخته و بگذارید خوب نرم شود. سپس مقداری شیر خشک یا شیر مادر به آن بیفزایید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040