۲۳ مهر ۱۳۹۶

تغییرات بدن پس از زایمان 2

۲۳ مهر ۱۳۹۶ 866 بازدیدکننده 0 نظر
تغییرات بدن پس از زایمان 2 در این مقاله می خوانید

پس از زایمان بدن شما دچار تغییرات بسیاری خواهد شد که شاید برایتان جالب باشد. ...

تغییرات بدن پس از زایمان 2

تعریق

این اتفاق برای کسانی که تازگی مادر شده‌اند زیاد می‌افتد، خصوصاً در شب‌ها. علت این است که هورمون‌های بارداری هنوز در بدن شما هستند. تا زمانی که بدن به حالت عادی بازگردد شاید خوابیدن روی یک حوله بتواند ملافه‌ی شما را خشک نگه دارد.

 

 

تورم

در طول بارداری بدن شما برای کمک به زایمان مایعات زیادی را در خود نگه می‌دارد. به همین علت زنان شاهد تورم در پاها، دست‌ها و صورت خود هستند. پس  از تولد نوزاد این التهاب برای از بین رفتن نیاز به زمان دارد.

 

 

ترشحات واژن

پس از تولد نوزاد بدن از همه‌ی خون و بافت‌هایی که در طول بارداری در رحم جمع شده بودند آزاد می‌شود. در روزهای اول مایعی قرمز و غلیظ دفع شده و حتی گاه در آن لخته‌های خون خواهد بود. به  مرور زمان این مایع رقیق‌تر و کمرنگ‌تر خواهد شد.

 

 

مشکلات مثانه

نوزاد شما تنها فردی نیست که کنترل ادرار برای او دشوار خواهد بود. برای بسیاری از زنان بی‌اختیاری در ادرار ممکن است ایجاد شود. زایمان ماهیچه‌های لگن را ضعیف کرده و باعث این اتفاق می‌شود. این  مشکل خودش در طی یک سال رفع خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040