۲۲ مهر ۱۳۹۶

تغییرات بدن پس از زایمان

۲۲ مهر ۱۳۹۶ 592 بازدیدکننده 0 نظر
تغییرات بدن پس از زایمان در این مقاله می خوانید

روزهای بعد از زایمان شاهد تغییرات فیزیکی زیادی خواهید بود. باید بدانید دقیقاً چه اتفاقی برای بدن شما خواهد افتاد.  ...

تغییرات بدن پس از زایمان

بزرگ شدن سینه‌ها

سینه‌های بزرگ از نتایج مادر شدن است  اما باید بدانید این بزرگی با ایمپلنت متفاوت خواهد بود. پس از زایمان سینه‌ها از شیر پر شده و دردناک خواهند بود. این علائم در روزهای اول بدتر بوده و پس از مدتی شیردهی کاهش خواهد یافت.

 

 

یبوست

هورمون‌های بارداری و داروهایی که پس از زایمان تجویز می‌شوند می‌توانند روی روده‌ها اثر بگذارند. همه‌ی این موارد روی یبوست شما پس از زایمان اثر خواهد داشت. اگر دیدید این یبوست ادامه‌دار شده است باید مطمئن شوید به‌اندازه‌ی کافی آب می‌نوشید. روزانه ده لیوان آب را در برنامه‌ی خود قرار دهید.

 

 

ریزش مو

کسانی که به‌تازگی مادر شده‌اند ریزش موی قابل‌توجهی خواهند داشت. این ریزش موی واقعی نیست بلکه نازک شدن تارهای مو می‌باشد که پس از حدود سه ماه به حالت عادی باز خواهد گشت. اگر این نازکی تارهای مو شما را اذیت می‌کند از شامپوهای حجم دهنده استفاده کنید.

 

 

تورم در قسمت‌های زنانه بدن

حدود 65 درصد از زنان پس از زایمان واژینال در اطراف مجاری ادرار یا لگن نیاز به بخیه برای پارگی کانال واژن خواهند داشت. بخیه‌ها پس از ده روز خوب شده و تورم به‌مرور در همان زمان بهبود خواهد یافت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040