۱۷ مهر ۱۳۹۶

نکاتی برای امنیت نوزاد در خواب

۱۷ مهر ۱۳۹۶ 570 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای امنیت نوزاد در خواب در این مقاله می خوانید

خواب یکی از بزرگترین مشکلات والدین است. ما سعی داریم بتوانیم با این نکات فکر شما از امنیت نوزادتان در خواب را راحت سازیم. ...

نکاتی برای امنیت نوزاد در خواب

استفاده از پتوهای قابل پوشیدن

پتوهای پوشیدنی برای نوزاد اجازه می‌دهد با خیال راحت بدانید کودک شما نمی‌تواند پتو را از روی خود کنار زده یا تصادفاً آن را جابجا کرده و روی صورتش بیفتد.

 

 

خوابیدن نوزاد نزدیک شما

برای چند ماه اول نوزاد را در اتاق خود بگذارید تا بتوانید به او نظارت بهتری داشته و شب بهتر و راحت‌تر به او شیر بدهید، و این یعنی خوابی راحت‌تر برای همه‌ی شما. اما به یاد داشته باشید شما باید تنها در اتاق خود با نوزادتان شریک باشید نه در تختخواب.

 

 

استفاده از پنکه

گذاشتن یک پنکه در اتاق تا حد زیادی خطر مرگ ناگهانی نوزاد در خواب را کاهش می‌دهد. تنها مطمئن شوید پنکه را جایی بگذارید که مستقیم به کودک باد نزند. بعلاوه استفاده از پنکه می‌تواند برای تعریق‌های کودک شما در خواب نیز مؤثر باشد.

 

 

استفاده از پستانک

استفاده از پستانک می‌تواند با کاهش خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزاد در خواب همراه باشد. بنابراین کودکتان را به استفاده از پستانک عادت دهید. این کودکان بهتر می‌توانند خودشان را با پستانک آرام کرده و با کاهش خطر مرگ نوزاد شما به یک برد دوطرفه خواهید رسید.

 

 

استفاده از لباس‌های گرم

مطمئن شوید زیاد لباس کودک شما گرم نباشد. از پارچه‌هایی مانند کتان برای تابستان استفاده نکنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040