۲۷ شهريور ۱۳۹۶

بایدهای دوران بارداری 3

۲۷ شهريور ۱۳۹۶ 671 بازدیدکننده 0 نظر
بایدهای دوران بارداری 3 در این مقاله می خوانید

برای اطمینان از سلامت خود و نوزادتان باید به نکات زیر توجه داشته باشید. ...

بایدهای دوران بارداری 3

چک آپ های منظم فراموش نشود

وقت‌هایی که با پزشک دارید اهمیت بالایی برای سلامت شما و نوزادتان دارند. این چک آپ ها را مانند یک سرعت‌گیر در مسیر سفر بارداری خود در نظر بگیرید. برای امنیت شما و کودکتان زمانی را برای این کار بگذارید تا از سلامت جنین و پیشرفت سالم بارداری مطمئن شوید.

 

انتظار درست بودن همه‌چیز را نداشته باشید

مطمئناً برای خوب پیش رفتن زندگی بعد از تولد نوزادتان برنامه‌ای در ذهن دارید. اما برای والدین هیچ‌چیز ثابت و همیشگی نیست. مراقبت از کودک و کارهای دیگر شاید مطابق برنامه‌ی شما پیش نرود. مثلاً شاید بخواهید بعد از چند هفته به محل کار برگردید اما با آمدن کودک خواهید دید این برای شما مقدور نخواهد بود.

 

زیاد وسیله نخرید

با این وسوسه که دائماً بیرون رفته و برای کودکتان خرید کنید مبارزه نمایید. شاید فکر کنید با این کار آماده خواهید شد اما چیزهای مهم‌تری هستند که باید برای آن‌ها خودتان را آماده کنید. در حقیقت خریدن وسایل جدید می‌تواند به استرس شما بیفزاید. نگرانی برای پرداخت هزینه‌ی خریدهای جدید باعث می‌شود آرامشی که در بارداری لازم دارید از شما دور شود.

 

سیگار و الکل ممنوع

از سیگار و دود آن و الکل در بارداری دور بمانید. همه می‌دانیم سیگار برای سلامت مضر است اما دود سیگار می‌تواند برای رشد جنین خطرناک‌تر باشد. تنفس بوی سیگار در بارداری کودک شما را در خطر زایمان زودرس، سقط، وزن کم زمان تولد یا سندروم مرگ ناگهانی نوزاد قرار می‌دهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040