۲۱ شهريور ۱۳۹۶

چگونه کودکان را به مدرسه علاقه مند کنیم

۲۱ شهريور ۱۳۹۶ 599 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه کودکان را به مدرسه علاقه مند کنیم در این مقاله می خوانید

راه‌های زیادی هستند که شما می‌توانید دیدگاه کودک خود نسبت به مدرسه و یادگیری را تغییر دهید. ...

چگونه کودکان را به مدرسه علاقه مند کنیم

کمک در تکالیف

زمان انجام تکالیف اغلب همان وقتی است که شما مشغول پخت شام هستید یا می‌خواهید کمی وقت برای خودتان بگذارید. اما بهتر است کمی زمان را به کمک به کودک در انجام تکالیف اختصاص دهید. با او نشسته و راهنمایی‌اش کنید. البته نباید با انجام تکالیف به او کمک کنید.

 

در مطالعه خلاق باشید

مطالعه می‌تواند تکراری و کسل‌کننده باشد. شما می‌دانید این کار شاد نخواهد بود. بهتر است آن را کمی خلاقانه‌تر کنید. مثلاً در زمان یادگیری لغت جدید یک توپ را به یکدیگر پرتاب کنید. هر شخص با رسیدن توپ لغت بعدی را بگوید.

 

جایزه بگذارید

حتماً شنیده‌اید برخی والدین برای نمره به کودک خود جایزه می‌دهد. به‌جای آنکه تنها روی نمره حساب کنید برای پیشرفت به او جایزه بدهید. برای تلاش‌های بزرگ و مهم او در مدرسه برایش هدیه بخرید.

 

در مدرسه داوطلب شوید

با نشان دادن علاقه‌ی خود به کودکتان بفهمانید چقدر مدرسه‌ی او را دوست دارید. در کارهای مدرسه داوطلب شوید. مثلاً برای یک جشن برای بچه‌ها داوطلبانه لباس بدوزید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040