۱۶ شهريور ۱۳۹۶

رژیم غذایی مناسب برای کودکان

۱۶ شهريور ۱۳۹۶ 617 بازدیدکننده 0 نظر
رژیم غذایی مناسب برای کودکان در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما برای تغذیه‌ی کودکان خود از یک سری قوانین کلی پیروی می‌کنیم و رژیم خاصی را در ذهن نداریم. اما تغذیه سالم در کودکان اهمیت زیادی دارد. ...

رژیم غذایی مناسب برای کودکان

مادران پرمشغله هستند

زمان یکی از مهم‌ترین بخش‌های آماده کردن غذا برای مادران پرمشغله است. مادران در تلاش‌اند غذا را ساده نگه‌دارند زیرا زمان زیادی ندارند که بخواهند تمام روز را در آشپزخانه بمانند. اگر برای هر فرد نخواهید جداگانه غذا بپزید زندگی بسیار ساده‌تر خواهد شد. سبزیجات و میوه‌های مختلف را در کنارغذای اصلی روی میز بگذارید تا هرکس هرچه دوست داشت بخورد. همیشه چیزی روی میز داشته باشید که کودک شما اگر غذای اصلی را دوست نداشت از آن بخورد.

 

تغذیه سالم برای کودکان

یک بخش مهم برای مادران معرفی کردن غذا به کودک خود است. زمانی که کودک شما خوردن را یاد می‌گیرد او را با انواع طعم‌ها و غذاهای سالم آشنا کنید تا بتواند با هر نوع غذا و طعمی ارتباط برقرار کند.

 

تشویق به تنوع

آماده کردن غذاهای متنوع برای هر وعده به کودک شما اجازه می‌دهد انتخاب‌های خود را برای چیزی که می‌خواهد بخورد داشته و دارای تنوع غذایی باشد. کلید کار این است که مرتباً غذاهای متنوع به او پیشنهاد دهید و بگذارید انتخاب کند دوست دارد کدام را بخورد. البته این گفته به این معنا نیست که برای هر وعده چندین نوع غذا بپزید بلکه می‌توانید مقداری میوه و سبزیجات در کنار غذای اصلی خود داشته باشید.

 

تمرکز روی میوه‌ها و سبزیجات

چیزی که اهمیت دارد داشتن میوه و سبزیجات در کنار هر وعده‌ی غذایی است. لازم نیست حتماً هر بار چیزی متفاوت داشته باشید. اگر کودک شما سیب یا موز دوست دارد به او بدهید. اما در زمان مناسب او  را تشویق به خوردن میوه یا سبزیجات جدید کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040