۲۹ مرداد ۱۳۹۶

چیزهایی که شاید متخصص اطفال نداند 2

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ 535 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که شاید متخصص اطفال نداند 2 در این مقاله می خوانید

گاه تشخیص مشکل کودک شما برای متخصص اطفال به تنهایی سخت خواهد بود. شما باید خودتان مراقب برخی علائم در کودک باشید. ...

چیزهایی که شاید متخصص اطفال نداند 2

مدیریت مشکلات رفتاری

متخصص کودکان در تشخیص مشکلات رفتاری آموزش دیده است اما درمان آن داستان دیگری است. بسیاری از متخصصان زمان یا تخصص لازم برای مدیریت داروهای لازم برای مشکلات رفتاری را دارند. اما گاه آن‌ها شما را به یک متخصص رده بالاتر یا روان‌شناس ارجاع خواهند داد.

 

برخورد با چاقی

شاید متخصص کودکان بتواند مشکل را تشخیص دهد اما او برای اجرای یک برنامه‌ی درمانی نیاز به یک تیم همکاری دارد. متأسفانه به علت محدود بودن زمان ملاقات با پزشک و به علت کم بودن منابع، رسیدن به مشکلاتی مانند چاقی و مشکلات تغذیه اغلب زیاد موردتوجه قرار نخواهد  گرفت.

 

علائم اولیه‌ی اوتیسم

اوتیسم گاه تشخیص داده نشده و این باعث تأخیر در روند درمان خواهد شد. هرچه درمان‌های لازم برای اوتیسم سریع‌تر شروع شود نتیجه بهتر خواهد بود. زمانی که کودکی بیشترین علائم مربوط به اوتیسم را داشته باشد باز هم بررسی گذشته‌ی کودک برای متخصص دشوار خواهد بود. در اغلب موارد خود بیمار از روی علائمی که در کودک دیده است تشخیص را می‌دهد. پزشک باید بررسی بیشتری روی یافته‌های دیگری داشته باشد که شاید به آن‌ها توجهی نشده باشد.

 

تشخیص بیش فعالی

علاوه بر اوتیسم، بیش فعالی نیز شرایط دیگری است که متخصص کودکان باید با آن آشنا باشد. بااین‌وجود تشخیص در اینجا نیز کمی سخت است. برخی کودکان تنها به‌اندازه‌ی سن خود بلوغ رفتاری ندارند و گاه این با بیش فعالی اشتباه گرفته می‌شود. اگر کودک شما برای تمرکز در کلاس مشکل دارد حتماً با پزشک در مورد فاکتورهای احتمالی صحبت کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040