۲۳ مرداد ۱۳۹۶

باروری و تغذیه در مردان

۲۳ مرداد ۱۳۹۶ 414 بازدیدکننده 0 نظر
باروری و تغذیه در مردان در این مقاله می خوانید

قصد دارید بچه‌دار شوید؟ برای بارداری اقدام کرده‌اید و بی‌نتیجه بوده است؟ هرچه رژیم غذایی شما بهتر باشد احتمال بارداری بیشتر است. ...

باروری و تغذیه در مردان

آنتی‌اکسیدان‌ها

باروری

همه‌ی میوه‌ها و سبزیجات دارای آنتی‌اکسیدان هستند که به سالم ماندن اسپرم کمک می‌کند. هرچه بیشتر مردان میوه و سبزیجات  بخورند تحرک اسپرم‌ها بهتر خواهد بود. خوردن مقدار متناسب از این مواد در رنگ‌های متفاوت شما را مطمئن می‌سازد که آنتی‌اکسیدان‌های مختلف را دریافت کرده‌اید.

 

کافئین

باروری

قهوه، چای و نوشابه شاید صبح‌ها به شما انرژی دهند اما مقدار زیاد کافئین می‌تواند به اسپرم‌ها آسیب برساند. مصرف متعادل کافئین به اسپرم‌ها کمی قدرت بیشتر داده و این باعث عبور و رد شدن سریع آن‌ها می‌شود و در طولانی‌مدت اسپرم‌ها بی‌حال و سست خواهند شد.

 

فولات ( فولیک اسید )

باروری

حتماً می‌دانیم این ویتامین قابل‌حل در آب به پیشگیری از نقص‌های زمان تولد کمک می‌کند. مردانی که مصرف کافی فولیک اسید ندارند به‌احتمال بیشتری اسپرم‌هایی تولید خواهند کرد که دارای کروموزوم زیاد یا کم است و می‌تواند باعث نقص‌های زمان تولد یا سقط‌جنین شود.
 

سلنیوم

باروری

مصرف مقدار زیاد یا کم از این ماده‌ی معدنی می‌تواند روی سطح اسپرم‌ها تأثیر منفی داشته باشد. مردان باید روزانه 55 میکروگرم سلنیوم دریافت کنند. سلنیوم در خوراکی‌هایی مانند آجیل‌ها، نان و غلات کامل و ماهی تن وجود دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040