۲۱ تير ۱۳۹۵

چگونه در زمان بارداری وزن خود را زیاد کنیم

۲۱ تير ۱۳۹۵ 1074 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه در زمان بارداری وزن خود را زیاد کنیم در این مقاله می خوانید

تمرکز بیشتر افراد روی این است که بیش از حد وزن اضافه نکنند. با این وجود زنانی هستند که نیاز دارند وزن بیشتری از مقدار اضافه‌شده بیفزایند. ...

چگونه در زمان بارداری وزن خود را زیاد کنیم

در کل هر فرد در طول بارداری باید بین 11 تا 15 کیلوگرم وزن اضافه کند. اگر در ابتدا وزنتان کم بوده است باید این عدد بیشتر باشد و اگر دچار اضافه‌وزن بودید کمی کمتر. اگر بارداری چندقلویی دارید اضافه‌وزنتان بیشتر خواهد بود. افزایش وزن در 24 هفته‌ی اول بارداری برای سلامت نوزاد اهمیت زیادی دارد.

 

دفعات بیشتری بخورید

افزایش وزن در بارداری

گاهی وزن شما در طول بارداری تغییری نمی‌کند زیرا معده‌ی شما بسیار جمع شده و نمی‌توانید کالری بیشتری به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید. با خوردن مقدار کمتر ولی در دفعات بیشتر قادر خواهید بود در طول روز کالری بیشتری وارد بدن خود کنید. این کار به رفع مشکلاتی مانند حالت تهوع و سوزش معدی‌تان نیز کمک خواهد کرد.

 

کالری بنوشید

افزایش وزن در بارداری

سعی کنید نوشیدنی‌های کالری دار مصرف کنید. شاید نوشیدن یک لیوان اسموتی ساده‌تر از خوردن میان وعده‌های غیر نوشیدنی باشد. شما حتی می‌توانید به نوشیدنی خود پودر پروتئین اضافه کنید. این پودر تغییری در طعم نوشیدنی ایجاد نخواهد کرد و می‌تواند کالری اضافه کند.

 

با خودتان خوراکی ببرید

افزایش وزن در بارداری

برای کمک به خوردن میان وعده‌های مناسب در بین روز باید حتماً چیزی همراه خود داشته باشید. خوراکی‌هایی بردارید که حمل کردن آن‌ها راحت باشد مانند بادام. گاهی می‌توانید میوه خشک نیز استفاده کنید. اگر جایی دارید که غذا را خنک نگه‌دارید میوه و پنیر نیز انتخاب مناسبی هستند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040