۱۰ آذر ۱۳۹۴

حفظ امنیت کودکان در فضای مجازی

۱۰ آذر ۱۳۹۴ 1466 بازدیدکننده 0 نظر
حفظ امنیت کودکان در فضای مجازی در این مقاله می خوانید

با گسترش تکنولوژی و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد این روزها کودکان ما مرتباً آنلاین هستند. به‌عنوان والدین گاهی برای  ما یافتن زمانی برای نظارت بر کودکانمان دشوار است. ...

حفظ امنیت کودکان در فضای مجازی

باهم از تکنولوژی استفاده کنید

امنیت کودکان در فضای مجازی

این راه خوبی است تا امنیت در زمان آنلاین بودن را یاد بگیرید. این کار فرصتی به شما می‌دهد تا در مورد هر چیزی که اتفاق می‌افتد موارد امنیتی را برای کودک خود توضیح دهید. در زندگی آنلاین کودکتان در فضای مجازی شما نیز درگیر باشید. همچنین به او اهمیت کنار گذاشتن موبایل و داشتن زمانی آزاد را نیز یاد دهید، مثلاً در کلاس یا در شام‌های خانوادگی، یا پس از ساعت خاصی در شب.

 

از تنظیمات شخصی/ کنترل والدین استفاده کنید

امنیت کودکان در فضای مجازی

سایت‌های زیادی وجود دارند که عکس، فیلم و متن به اشتراک می‌گذارند. بسیاری از این سرویس‌دهندگان تنظیمات شخصی و کنترل‌هایی را به شما ارائه می‌دهند که کسانی که می‌توانند محتوای حساب شما را ببینند را محدود می‌سازد. به کودک خود یاد دهید چه چیزهایی را می‌توان در فضای عمومی اشتراک گذاشت و چه چیزهایی را نمی‌توان. به آن‌ها آداب صحبت کردن را یاد دهید: اگر چیزی را جلوی دیگران نمی‌گویند در فضای مجازی نیز آن را ننویسند.

به فرزندان خود یاد دهید با حفظ اطلاعات شخصی خانواده و دوستان به حریم شخصی آن‌ها احترام بگذارند. نام افراد را در فضای مجازی نگویند. اطلاعات شخصی شامل شماره‌ی تلفن یا آدرس خانه‌ی فرد نیز می‌شوند. به آن‌ها بگویید فایل یا ایمیل افراد غریبه را باز نکنند. قوانین را برای کودک خود نوشته و آن را کنار کامپیوتر او بگذارید.

 

محدودیت‌های سنی را چک کنید

امنیت کودکان در فضای مجازی

بسیاری از سایت‌ها برای کسانی که می‌توانند از خدمات آن‌ها استفاده کنند محدودیت‌های سنی دارند. برای مثال برای داشتن حساب کاربری شما باید سن لازم را داشته باشید. برخی ایمیل‌ها برای کسانی که 18 سال یا بیشتر دارند محدود هستند.

 

استفاده از کامپیوتر تحت نظارت

امنیت کودکان در فضای مجازی

اگر ممکن است کامپیوتر باید در فضایی مشترک از خانه نگه‌داشته شود. همچنین باید محدودیت‌های منطقی برای استفاده از کامپیوتر قرار دهید. به کودکان خود اهمیت حریم خصوص را تأکید کنید: آن‌ها را تشویق کنید پسورد و اطلاعات شخصی خود را حفظ کنند مانند کاری که با دفترچه‌ی خاطراتشان انجام می‌دهند. کودکان زیر هشت سال باید زمانی که آنلاین هستند نظارت مستقیم بر آن‌ها باشد.

 

مکالمات ادامه داشته باشند

امنیت کودکان در فضای مجازی

امنیت چیزی نیست که یک‌باره توضیح دهید و تمام شود. تکنولوژی در حال پیشرفت است، و در کنار آن نیازهای خانواده‌ی شما. همیشه صحبت با کودک خود درباره‌ی امنیت در فضای مجازی را ادامه دهید. کارهای او را چک کرده و در صورت نیاز قوانین را تغییر دهید. زمانی را بگذارید تا با او صحبتی دوستانه داشته باشید، مثلاً زمان شام. او را تشویق کنید از شما سؤال بپرسد. او را به مکالمات تشویق کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040